کد خبر : ۳۴۵۲۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

متوسط سرانه مصرف آب در کردستان 180 لیتر در شبانه روز است

سنندج - - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان با اشاره به اینکه مشترکان این استان از ابتدای امسال تا پایان آذر 59 میلیون مترمکعب آب مصرف کرده اند، گفت: هر شهروند کردستانی به طور متوسط در شبانه روز180 لیترآب مصرف کرده است.

متوسط سرانه مصرف آب در کردستان 180 لیتر در شبانه روز است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدحسین محمدی اظهار داشت: میانگین سرانه تولید آب در کردستان 264 لیتر در روز بوده که بیش از مصرف سرانه مردم کشور است.
وی با بیان اینکه 22 درصد مشترکان ماهانه 15 تا 20 مترمکعب آب مصرف می کنند، اضافه کرد: مصرف ماهانه 18 درصد مشترکان نیز بین 10 تا 15 مترمکعب است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان یادآور شد: 16 درصد مشترکان، ماهانه بین 20 تا 25 درصد و 14 درصد آنان نیز 25 تا 30 مترمکعب آب مصرف می کنند.
محمدی، مقدار پرتی آب سالانه ناشی از وجود انشعاب های غیرمجاز در استان را چهار میلیون و 600 هزار مترمکعب اعلام کرد و افزود: از این مقدار یک میلیون و 860 هزار مترمکعب آن مربوط به سنندج است.
، در حال حاضر 100 درصد جمعیت شهری استان کردستان زیر پوشش خدمات تامین آب شرب سالم و بهداشتی قرار دارند و تعداد مشترکان شرکت آبفای شهری کردستان بیش از 357 هزار فقره بوده که حدود 326 هزار فقره آن مربوط به مشترکان خانگی است.
یک میلیون و 150 هزار نفر جمعیت شهرنشین این استان از خدمات شرکت آبفا در حوزه تامین آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند هستند.
منبع ایرنا

کلید واژه :

متوسط سرانه مصرف آب

،

کردستان

،

180 لیتر در شبانه روز

ثبت نظرات
captcha