کد خبر : ۳۴۵۲۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هوای اهواز در شرایط خطرناک قرار دارد

مدیر کل دفتر پایش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای اهواز با شاخص 300 در شرایط خطرناک برای تمام گروه ها قرار دارد.

هوای اهواز در شرایط خطرناک قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شینا انصاری افزود: همچنین هوای بوشهر با شاخص 152 در شرایط ناسالم برای تمام گروه ها و هوای شهرهای خرم آباد با شاخص 101، کرمانشاه 102 و ایلام 116 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
وی اظهار داشت: هوای شهرهای قزوین با شاخص 29، زنجان 32، سنندج 34، شهرکرد 34، بجنورد 37، تبریز 37 ، کرمان 38، رشت 40 ، کرج 46 ، یاسوج 46 ، مشهد 47 و ارومیه 50 در شرایط پاک قرار دارند.
انصاری گفت: همچنین هوای شهرهای قم با شاخص 52، تهران 56 ، همدان 62 ، یزد 65 ، زاهدان 71 ، بندرعباس 77 ، اصفهان 79 و بیرجند 97 در شرایط قابل قبول قرار دارند.
وی به مقایسه وضعیت کیفی هوای تهران از ابتدای سالجاری تا ۲۸ دی ماه پرداخت و گفت: تهرانی ها در این مدت17 روز هوای پاک، ۲۳۷ روز قابل قبول و ۴۹ روز ناسالم برای گروه های حساس تنفس کردند در حالی که در مدت مسابه سال گذشته ۱۲ روز پاک، ۲۱۰ روز قابل قبول ، ۷۷ روز ناسالم برای گروه های حساس و ۵ روز ناسالم بوده است.
همچنین کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی امروز به خبرنگار علمی گفته بود: با شکل گیری توده گرد و خاک روی کشور عراق و شمال عربستان شاهد تولید گرد و خاک و به دنبال آن کاهش دید و کیفیت هوا در برخی از مناطق غرب، جنوب غرب و جنوب کشور خواهیم بود.
وی افزود: همچنین امروز و فردا در شرق و نیمه جنوبی کشور نیز وزش باد شدید همچنان ادامه دارد که در برخی از مناطق سبب بروز گرد و خاک می شود.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

هوای اهواز

،

شرایط خطرناک

ثبت نظرات
captcha