کد خبر : ۳۴۵۲۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

وسایل نقلیه علت 75 درصد آلودگی هوا است

مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین گفت:وسائل تقلیه علت 75 درصد آلودگی هوااست که باید سیاست گذاری ویژه ای در این خصوص انجام شود.

وسایل نقلیه علت 75 درصد آلودگی هوا است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، حسن پسندیده افزود: هرساله 29 دی ماه به مناسب روز هوای پاک فرصتی برای ما فراهم می شود تا نگاه دقیقی به کانون های آلودگی هوا داشته باشیم.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه های ما برای کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، حرکت از سوی خودرو محوری به سمت انسان محوری است.
پسندیده با بیان اینکه باید ناوگان حمل و نقل عمومی تقویت شود، اظهار داشت: اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو و کارگروه های آموزشی از جمله مواردی است که می تواند میزان آلودگی هوا ناشی از وسایل نقلیهرا کاهش دهد.
به گفته این مسئول انجام دقیق معاینه فنی خودرو از جمله مواردی است که در کاهش آلودگی هوا موثر است و امروز به مناسبت هوای پاک در شهر آوج این معاینه به صورت رایگان انجام می شود.
پسندیده به نبود حتی یک روز هوای ناسالم در طی سال جاری اشاره کرد و عنوان داشت: سال گذشته 15 روز هوای ناسالم داشتیم که این رقم در سال جاری به صفر رسیده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین یادآور شد: راه حل حفظ محیط زیست و داشتن هوای پاک، مشارکت همه جانبه می خواهد و باید با آگاهی بخشی از ظرفیت مردمی و سازمان های مردم نهاد استفاده کرد.
استان قزوین 2 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهر قزوین و شهرستان آبیک دارد.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

وسایل نقلیه

،

آلودگی هوا

ثبت نظرات
captcha