کد خبر : ۳۴۵۱۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دردسر هیولای چرب یا توده چربی در سیستم فاضلاب انگلیس

سیستم فاضلاب انگلیس مورد حمله هیولاهای چرب قرار گرفته است.

دردسر هیولای چرب یا توده چربی در سیستم فاضلاب انگلیس

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مقامات محلی انگلیس اعلام کرده اند که یک توده چربی به اندازه «برج پیزا» در سیستم فاضلاب شهر «سیدموث» پیدا شده است. این توده چربی سخت شده و بوی تعفن از آن به مشام می رسید.

گزارش ها حاکیست این هیولای چرب به درازای ده ها متر بوده و برای از بین بردن آن حداقل دو ماه وقت لازم است.

مدیر شرکت پاکسازی آب «سائوت وست واتر» در این خصوص گفت: زیر سیدموث، یک هیولای واقعی چرب خانه کرده است که به ارزیابی ما درازای آن ۶۴ متر یعنی حدودا به ابعاد شش دستگاه اتوبوس دو طبقه است.

این به اصطلاح «کوه یخ چرب»، بلای بریتانیای معاصر است. این توده های چربی از سال ۲۰۱۰ در سیستم فاضلاب این کشور پدیدار شده اند.

مهمترین ماده ای که باعث شکل گیری این هیولاها می شود، چربی خوراکی است که انگلیسی ها در لوله های فاضلاب می ریزند. افزون بر آن، دستمال های مرطوب در سال های اخیر در انگلیس بسیار محبوب شده اند که آن ها نیز در توالت ها انداخته می شوند که بعدا به اسکلت اصلی این هیولا مبدل شده و بعد «کوه یخ چرب» دور آن شکل می گیرد.

اسپوتنیک، در سیستم فاضلاب لندن نیز یک هیولای چرب به درازای ۲۵۰ متر و وزن ۱۴۰ تن یافت شد که رکورد برجا گذاشت. روزانه برای پاک نگه داشتن سیستم فاضلاب ۸۰ میلیون پوند هزینه می شود و هر بار مقامات از ساکنان شهر می خواهند دستمال های بهداشتی را در توالت و فاضلاب نیاندازند اما اهالی انگلیس عجله ای برای ترک این عادت از خود نشان نمی دهند.

کلید واژه :

هیولای چرب

،

توده چربی

،

سیستم فاضلاب انگلیس

،

سیستم فاضلاب

،

انگلیس

،

سیستم جمع آوری فاضلاب

ثبت نظرات
captcha