کد خبر : ۳۴۵۱۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

شیوع آنفلوانزای خوکی در انگلیس 41 قربانی گرفت

آمار منتشرشده در انگلیس نشان می دهد که از ماه گذشته تا کنون 41 نفر در اثر ابتلا به آنفلوانزا عمدتاً از نوع خطرناک خوکی جان خود را از دست داده اند

شیوع آنفلوانزای خوکی در انگلیس 41 قربانی گرفت

اداره بهداشت عمومی انگلیس اعلام کرد که شیوع این بیماری در سراسر این کشور در یک هفته گذشته دو برابر افزایش داشته و اینک نزدیک به دو میلیون نفر به آنفلوانزا مبتلا هستند. 
گزارش ها حاکی است که اکثر بیماران از علائمی همچون درد استخوان، تب و لرز و آب ریزش از بینی رنج می برند که اکنون در بیشتر مناطق انگلیس شایع شده است. 
مقامات وزارت بهداشت انگلیس می گویند که با شروع فصل سرما، شیوع ویروس آنفلوانزا آغاز شده و هشدار های لازم برای تزریق واکسن به مردم داده می شود. 
بررسی های صورت گرفته حاکی است که ابتلا به این بیماری در کل انگلیس 139 درصد افزایش داشته و در مناطق شمال شرق، شمال غرب و غرب انگلیس بیشتر شایع بوده است. 
اداره بهداشت عمومی انگلیس می گوید که افزایش ابتلا به این بیماری فشار زیادی را بر مراکز درمانی، به ویژه بخش مراقبت های ویژه در این کشور گذاشته است. از ماه گذشته 666 نفر به دلیل ابتلا به آنفلوانزا در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند که 205 نفر آن ها در یک هفته گذشته پذیرش شده اند.
در همین حال، دولت انگلیس برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری، تزریق واکسن آن را برای دانش آموزان مقطع ابتدایی رایگان اعلام کرده است. 
سال گذشته منابع انگلیسی گزارش دادند که آمار مرگ و میر در اثر شیوع آنفلوانزا در این کشور به بالاترین حد در هشت سال گذشته رسیده و 120 تن کشته شدند.
با توجه به کسری بودجه بخش خدمات درمانی در انگلیس،بسیاری از بیمارستان ها ظرفیت رسیدگی به حجم بالای بیماران اورژانسی را ندارند و سال گذشته گزارش شد که 20 بیمار در انتظار برای ویزیت پزشک جان باختند.
پیش تر گزارش شده بود که سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس برای کاهش ازدحام و افزایش سرعت رسیدگی به بیماران از دانشجویان رشته پزشکی کمک گرفته بود.

منبع انتخاب

کلید واژه :

شیوع آنفلوانزای خوکی

،

انگلیس

ثبت نظرات
captcha