کد خبر : ۳۴۵۱۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هزار انشعاب غیرمجاز آب در روستاهای خراسان شمالی شناسایی شد

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی گفت: امسال یکهزار انشعاب غیرمجاز آب در این شرکت شناسایی و با آن برخورد شده است.

هزار انشعاب غیرمجاز آب در روستاهای خراسان شمالی شناسایی شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رمضانعلی حسن زاده اظهار داشت: از این تعداد انشعاب 284 فقره جمع آوری که 139 فقره آن تبدیل به انشعاب مجاز شده و پرونده مابقی نیز برای تعیین تکلیف در اختیار مراجع قضایی قرار گرفته است.
وی افزود: متاسفانه جریمه ها برای دریافت انشعاب غیرمجاز بسیار ناچیز است و به همین علت، بازدارنده نیست.
وی تصریح کرد: قیمت پایین آب سبب شده تا میزان خسارت و جریمه ها هم کم باشد و حتی در زمانی که جریمه با قیمت آزاد آب محاسبه می شود، ناچیز است از این رو نمی تواند بازدارنده باشد.
حسن زاده در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به فرسوده بودن 30 درصد از شبکه های آبرسانی به روستاهای استان گفت: امسال در این معاونت 14.5 کیلومتر شبکه آبرسانی بازسازی شده است.
وی با بیان اینکه امسال بازسازی 30 کیلومتر شبکه فرسوده برای امسال هدفگذاری شده بود گفت: بازسازی هر کیلومتر از شبکه فرسوده 800 میلیون ریال اعتبار نیاز دارد و در 9 ماهه امسال 11 میلیارد و 600 میلیون ریال برای بازسازی 14.5 کیلومتر از شبکه فرسوده، هزینه صرف شده است.
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: امسال 98 دستگاه پمپ که به علت کاهش آب چاه ها و یا بالا بودن عمر، دچار سوختگی شده بود تعویض و به حدود 10 هزار مورد اتفاق رسیدگی شد.
اکنون 675 روستا با 341 هزار و 829 نفر جمعیت و 116 هزار مشترک تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی است.
7185/ 6042

 

منبع ایرنا

کلید واژه :

انشعاب غیرمجاز آب

،

خراسان شمالی

ثبت نظرات
captcha