کد خبر : ۳۴۵۱۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نمونه برداری بوی نامطبوع تهران حتی از پلاسکو

مدیرکل دفتر پایش های فراگیر سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه اندازه گیری گازهای فرّار و آلی با کمک دستگاه های پرتابل انجام می شود، اعلام کرد:با توجه به احتمال اتساع این بو از محوطه ساختمان پلاسکو از این محوطه نیز نمونه برداری صورت گرفت.

نمونه برداری بوی نامطبوع تهران حتی از پلاسکو

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شینا انصاری مدیرکل دفتر پایش های فراگیر سازمان محیط زیست از همکاری دفتر پایش های فراگیر سازمان محیط زیست و اداره کل محیط زیست استان تهران و آزمایشگاههای معتمد برای بررسی منشا «بوی نامطبوع» روز چهارشنبه تهران خبر داد.

وی افزود: این همکاری به صورت یک برنامه فشرده در مناطقی از تهران که بوی نامطبوع استشمام و گزارش شده بود ادامه دارد.

مدیرکل دفتر پایش های فراگیر سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه اندازه گیری گازهای متداول محیطی به صورت آنلاین در ایستگاه های صورت خواهد گرفت، ابراز داشت: این پایش ها به صورت پرتابل خواهد بود.

انصاری اعلام کرد: با توجه به برخی گزارش های رسیده از احتمال اتساع این بو از محوطه ساختمان پلاسکو  از این محوطه نیز نمونه برداری صورت گرفت.

وی ادامه داد: نمونه برداری ها در منطقه جمهوری، انقلاب، تهرانپارس و حتی منطقه دو تهران نیز انجام شده است.

مدیرکل دفتر پایش های فراگیر سازمان محیط زیست با تاکید بر اینکه ممکن است منشا این بو از ترکیبات فرّار بوده باشد، گفت: با توجه به بارندگی روز پنجشنبه در تهران ممکن است این ترکیبات از بین رفته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا وزش باد از منطقه کهریزک می تواند منشا این بوی نامطبوع باشد نیز پاسخ داد: براساس وظیفه خود در دفتر پایش پارامترهایی مثل ترکیبات فرّار و گازهای آلی را بررسی می کنیم و با اتمام این بررسی ها نتایج از سوی اداره محیط زیست تهران اعلام خواهد شد.

 

منبع فارس

کلید واژه :

نمونه برداری بوی نامطبوع تهران

،

پلاسکو

ثبت نظرات
captcha