کد خبر : ۳۴۵۱۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

سیستم مدرن پایش پرتابل آنلاین آب و پساب در عسلویه

مدیرکل محفاظت محیط زیست استان بوشهر از اجرای سیستم مدرن پایش پرتابل آنلاین آب و پساب در عسلویه برای نخستین بار در کشور خبر داد.

سیستم مدرن پایش پرتابل آنلاین آب و پساب در عسلویه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، فرهاد قلی نژاد صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان عسلویه میزبان خیل عظیم صنایع نفت و گاز و پتروشیمی است و واحدهای مختلف آلاینده در این منطقه فعالیت دارند.

وی اضافه کرد: اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر به منظور سنجش و شناسایی منابع نشر آلاینده محیطی وحفاظت از اکوسیستم تالابی و دریاها اقدام به خرید سیستم پایش کیفی پرتابل آنلاین آب و پساب کرده است.

مدیرکل محفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به کارایی این سیستم برای آب های شور، لب شور و شیرین، بیان کرد: این سیستم مطابق با دستور العمل استاندارد ملی پایش لحظه ای خریداری شده است.

وی با اشاره به قابلیت این سیستم برای ثبت موقعیت مکانی ارسال همه داده ها به صورت آنلاین به مراجع ذی ربط، ادامه داد: قابلیت همزمان و توام پرتابل و آنلاین با همدیگر از شاخص ترین ویژگی های تجهیزات خریداری شده است.

قلی نژاد با بیان اینکه در صورت تامین اعتبار به صورت سیستم جامع پایش کیفی و کمی برای همه پارامترهای شاخص آلاینده ارتقا خواهد یافت افزود: به زودی در خروجی صنایع و آب های محیطی نصب و ارزیابی های مهم و لازم در خصوص میزان آلایندگی وکیفیت سنجی آب های محیطی انجام خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: استفاده چند منظوره سنسورهای آنلاین برای سنجش کیفی و کمی آلاینده ها در منابع خروجی پساب واحدهای صنعتی و یا محیطی به صورت شور، لب شور و یا شیرین از دیگر ویژگی های این سیستم است.

منبع مهر

کلید واژه :

سیستم مدرن پایش

،

پرتابل آنلاین

،

آب و پساب

،

عسلویه

ثبت نظرات
captcha