کد خبر : ۳۴۵۱۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پرونده کشاورزی در شمال ایران با انتقال آب خزر بسته خواهد شد

نماینده مردم ساری در مجلس با اشاره به برنامه دولت برای انتقال آب دریای خزر به دیگر استان ها، گفت: با اجرای این کار عملا پرونده کشاورزی در شمال کشور بسته خواهد شد.

پرونده کشاورزی در شمال ایران با انتقال آب خزر بسته خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد دامادی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود در صحن علنی مجلس، حماسه 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت را گرامی داشت. 

وی در تذکری به حسن روحانی رئیس جمهور درخصوص نامه عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست کشور به وی برای انتقال آب دریای خزر به دیگر استان ها افزود: رئیس سازمان محیط زیست بهتر است بداند که با این نامه و تصمیم شما پرونده کشاورزی در مازندران، گیلان و گلستان برای همیشه بسته خواهد شد. شما که قدرت، توان و اراده جلوگیری از واردات برنج را ندارید و فقط سخنران خوبی هستید بدانید که مفهوم استقلال اقتصادی با در نظر گرفتن ردیف پیشنهادی دولت به سطح سه نیست مظهر بی تدبیری و منتهی به از بین رفتن رودخانه تجن و بی آبی گسترده برای کشاورزی مازندران می شود و آن را زیر پا گذاشته اید. 

نماینده مردم ساری در مجلس  تصریح کرد: دولت هم اکنون از پرداخت بهای کود، مرکبات و دیگر اقلام کشاورزی عاجز است.

وی خطاب به رئیس جمهور خاطرنشان کرد: آیا شما خبر دارید که سال گذشته به علت کم آبی بخش بزرگی از زمین های کشاورزی شهرستان های ساری و میانده رود زیر کشت نرفته است و این تصمیم شما مبنی بر انتقال آب دریای خزر به دیگر استان ها و موضوع سد فنس ته مانده کشاورزی در این استان را هم از بین خواهد برد و چرا دولت دلیل این کار را شفاف به مردم نمی گوید. 

دامادی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که اقدام دولت فقط به منظور حذف کشاورزی در شمال ایران صورت می گیرد چرا که دیروز کارخانه های نظیر چوب فرین تعطیل شده و هم اکنون نابودی و بیکاری چندین هزار کارگر و کشاورز را رقم می زنید و نمایندگان مجلس و مردم با چه زبانی با شما صحبت کنند که درک کنید ما را با زبان سرخه ای با شما صحبت کنیم که متوجه شوید. 

نماینده مردم ساری در مجلس گفت: چرا مدام به دنبال تولید بحران در مازندران مظلوم هستید و استنباط مردم این استان از این تصمیم آن است که گویا شما رئیس جمهور کشور دیگری هستید ولی بهتر است بدانید که تاریخ مازندران چنین اجازه ای را به متجاوزان نداده و نخواهیم داد. 

منبع فارس

کلید واژه :

پرونده کشاورزی

،

شمال ایران

،

انتقال آب خزر

ثبت نظرات
captcha