کد خبر : ۳۴۵۱۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اخبار کوتاه محیط زیست استان اصفهان

کسب رتبه برتراداره کل محیط زیست استان درحوزه فناوری، دستگیری شکارچیان متخلف در کاشان، جلوگیری از فعالیت یک واحد خدماتی آلوده کننده محیط زیست در خوانسار، تحویل بیش از 900 تن پسماند در هفته به سایت بازیافت لنجان از مهمترین اخبار زیست محیطی هفت روز گذشته در اصفهان است.

اخبار کوتاه محیط زیست استان اصفهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محیط زیست در حوزه فناوری تقدبر شد
، اداره کل محیط زیست استان اصفهان بعنوان استان برگزیده درحوزه فناوری تقدیر شد.
روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان اصفهان روز یکشنبه اعلام کرد: همزمان با گرامی داشت هفته ملی پژوهش و فناوری؛ مراسم جشنواره پژوهشی سازمان حفاظت محیط زیست با حضور جمعی از مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت آموزش و پرورش و دانشکده علوم زیستی برگزارشد.
در این مراسم اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان به عنوان اداره کل برتر استانی در حوزه فناوری شد و لوح تقدیر به رحمان دانیالی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور اهدا شد.

** دستگیری یک متخلف شکار و صید در کاشان
حسین خادمی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست کاشان گفت: یک متخلف شکار و صید در حین سرشماری زمستانه وحوش منطقه حفاظت شده قمصر و برزک کاشان توسط محیط بانان شناسایی و دستگیر شد.
وی افزود: این متخلف توسط گروه سرشماری قبل از اقدام به شکار همراه با یک قبضه اسلحه و ادوات شکار و صید شناسایی و دستگیر وهمراه با پرونده به مراجع قضایی شهرستان معرفی شد.

**جلوگیری از فعالیت دباغی پوست در خوانسار
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خوانساربه گفت: یک واحد دباغی پوست که بصورت غیر مجاز فعالیت داشت با بررسی کارشناسان این اداره و پایش های صورت گرفته از نظر زیست محیطی آلاینده بوده است.
شهاب برهانی گفت: پس از دادن اخطاریه های لازم و عدم رعایت ضوابط و بی توجهی به اخطارهای داده شده با توجه به دستور مرجع قضایی شهرستان از فعالیت آن جلوگیری به عمل آمد و پملب شد.

** بیش از 900 تن پسماند خانگی تحویل سایت بازیافت لنجان می شود
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنجان گفت: در هر هفته 938 تن پسماند خانگی و شهری تحویل سایت بازیافت این شهرستان می شود.
فاطمه محمدی در این باره اظهارداشت: این آمار طبق آخرین بررسی های به عمل آمده به طور میانگین ازکلیه شهر ها و روستاهای شهرستان لنجان است.
وی با بیان اینکه این پسماندها جهت بازیافت مواد قابل بازیافت و تولید کود کمپوست به این مرکز انتقال می یابد افزود: ا ز این میزان، مقدار 62 درصد مواد آلی ، پنج درصد نایلون مشکی و رنگی ،2/5 درصد نایلون سفید ،2 درصد شیشه رنگی، 2/5درصد شیشه سفید را شامل می شود.
وی افزود: همچنین سه درصد مواد بسته بندی، هفت درصد پارچه ، 1 درصد پت، 1 درصد لاک، پنج درصد فلزات آهنی و غیر آهنی، پنج درصد شاخه و برگ ،2 درصد سنگ و خاک، چهار درصد چرم و کیف و کفش می باشد.
محمدی تصریح کرد: هر کدام از شهرها و روستاهای شهرستان دارای محل دفن نخاله های ساختمانی به صورت جداگانه هستند که محل های مذکور مغایر با ضوابط و مقررات زیست محیطی است.
وی تاکید کرد: در این راستا و با توجه به مصوبات کارگروه مدیریت پسماند کلیه نخاله های شهرستان به منظور مدیریت و نظارت دقیق تر و جهت جلوگیری از برهم زدن چشم انداز منطقه باید به سایت بازیافت منتقل شوند و محل های قبلی نیز پاکسازی شود.
منبع ایرنا

کلید واژه :

اخبار کوتاه زیست محیطی

،

استان اصفهان

،

زیست محیطی

ثبت نظرات
captcha