کد خبر : ۳۴۵۱۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دمای 50 درجه در داغ ترین تابستان استرالیا ثبت شد

منابع خبری گزارش دادند برخی شهرهای مختلف در شمال و مرکز استرالیا در یک هفته اخیر با دمای حداکثر حدود 50 درجه داغ ترین تابستان را در منطقه اقیانوسیه تجربه می کنند.

دمای 50 درجه در داغ ترین تابستان استرالیا ثبت شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روز یکشنبه ماه دسامبر آغاز فصل تابستان در کشورهای واقع در نیمکره جنوبی زمین است و استرالیا نیز که در این منطقه قرار دارد در روزهای بسیار گرمی به سرمی برد.
شهر مارلبربار دراسترالیای غربی در روز پنجشنبه گذشته دمای بیش از 49 درجه را نیز شاهد بود که داغ ترین هوا را در میان شهرهای این کشور به نام خود از سال 1999 تاکنون ثبت کرده است.
طبق گزارش اسکای نیوز استرالیا مردم این کشور در تعطیلات ویژه سال نو به سر می برند و برای فرار از گرمای بیش از حد و متوسط بالای 40 درجه به سواحل این کشور روی آورده اند شدت گرما در دو روز اخیر دستکم جان هفت نفر را گرفته است.
طبق این گزارش چهار پنجم از جمعیت 25 میلیون نفری استرالیا در شهرهای ساحلی این کشور زندگی می کنند و به همین دلیل سواحل این کشور در روزهای داغ کنونی، پرجمعیت ترین مناطق این کشور است.
سازمان آتش نشانی سیدنی و برخی دیگر از شهرهای بزرگ استرالیا نیز در مورد وقوع آتش سوزی های گسترده در بوته زارهای این مناطق هشدار داده اند.
کارشناسان محیط زیست در این کشوراقیانوسیه می گویند استرالیا یکی از کشورهایی در دنیاست که روند گرمایش زمین بیشترین تبعات محیطی را دراین کشور برجای گذاشته است.
افزایش دمای هوا و خشکسالی گسترده در سال 2018 در استرالیا روندی صعودی داشته که این امر نگرانی جدی کارشناسان آب و هوایی را در بر داشته است.
مسئولان شهرهای مختلف ضمن هشدار به مردم درباره احتمال آتش سوزی بویژه در مناطق جنگلی از شهروندان این کشور خواستند تا به منظور جلوگیری از گرمازدگی از قرار گرفتن در نور آفتاب خودداری کنند.

کلید واژه :

داغ ترین تابستان استرالیا

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha