کد خبر : ۳۴۵۱۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاندار تهران تأکید کرد

ضرورت رفع آلایندگی واحدهای صنعتی استان تهران

استاندار تهران بر لزوم رفع آلایندگی واحدهای صنعتی استان تهران تأکید کرد.

ضرورت رفع آلایندگی واحدهای صنعتی استان تهران

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که امروز (یک شنبه) در محل استانداری تهران برگزار شد، با اشاره به بررسی مشکلات شش شرکت تولیدی و صنعتی گفت: تولید قطعات الکترونیکی اهمیت بسیاری دارد که فعالیت تولیدکننده در این زمینه مستلزم همکاری دستگاه های ذی ربط است.

وی افزود: به وزیر اقتصاد و دارایی پیشنهاد می دهیم که در راستای تفکیک صف و ستاد، هیأت ماده ۲۵۱ مکرر قانون مالیات های مستقیم در خود استانداری تهران تشکیل شود.

استاندار تهران با اشاره به ضرورت رفع آلایندگی های واحدهای صنعتی تأکید کرد: آلایندگی واحدها باید برطرف شود و دفع پسماندها نیز باید به صورت صحیح انجام گیرد؛ چرا که برخی از بیماری ها نظیر اوتیسم و معلولیت ناشی از عوامل ناشناخته ای است که شاید آلودگی هوا در آنها موثر باشد.

وی در مورد مشکل واحدهای تولید پوشاک در محدوده خاوران، گفت: باید اهرم های نظارتی را سختگیرانه تر در نظر بگیریم و در عین حال که اعتماد و همکاری باید مبنای کار قرار گیرد، باید روند نظارت ها نیز تشکیل شود. همچنین باید اتحادیه ها نیز پای کار بیایند.

محسنی بندپی با اشاره به مشکلات محیط زیستی برای اختصاص واحدهای پوشاک، گفت: باید با در نظر گرفتن توجیه اقتصادی برای تولیدکننده های داخلی از سوی سازمان محیط زیست ملاحظات زیست محیطی نیز رعایت شود.

منبع ایسنا

کلید واژه :

رفع آلایندگی واحدهای صنعتی

،

استان تهران

ثبت نظرات
captcha