کد خبر : ۳۴۵۱۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تولید پلاستیک با پلیمر تجزیه شونده در طبیعت

محققان موفق به یافتن روش جدیدی برای تولید پلیمرهای دوست دار محیط زیست شده اند. این پلیمرها را می توان برای تولید پلاستیک های تجزیه شونده به کار برد.

تولید پلاستیک با پلیمر تجزیه شونده در طبیعت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از اسلش گیر، برای تولید این پلیمرها نیازی به آب و استفاده از گیاهان مختلف نیز نیست.

ابداع این فناوری باعث می شود تولید پلاستیک های سازگار با محیط زیست رونق بگیرد و از سوی دیگر منابع محدود طبیعی برای طراحی و عرضه آنها به هدر نرود. ماده اولیه مورد استفاده برای تولید این نوع بیوپلیمرها میکروارگانسیم هایی است که از طریق جلبک های زیردریایی قابل تامین هستند.

تلاش برای تولید پلاستیک های تجزیه شونده در طبیعت در سال های اخیر بسیار رونق گرفته است،زیرا تجزیه پلاستیک های تهیه شده از مواد شیمیایی در طبیعت صدها سال به طول می انجامد. این پلاستیک ها می توانند به مرور زمان خواص سمی نیز پیدا کنند، اما پلاستیک های دوستدار محیط زیست چنین مشکلی را ندارند.

بیوپیلمر مورد استفاده بدین منظور polyhydroxyalkanoate (PHA) نام دارد و به گفته دکتر الکساندر گولبرگ مجری این طرح برای تولید ان تنها باید از برخی جلبک های زیردریایی استفاده کرد.

منبع فارس

کلید واژه :

تولید پلاستیک

،

پلیمر تجزیه شونده

،

طبیعت

ثبت نظرات
captcha