کد خبر : ۳۴۵۱۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

بشکه های رنگ یک واحد تولیدی عامل قرمزی رودخانه بابلرود

رئیس اداره محیط زیست بابل با بیان اینکه اشتباه یک کارگر در جمع آوری رنگ به زمین ریخته شده یک واحد تولیدی، عامل رنگ قرمز رودخانه بابلرود است، گفت: هنوز سهوی و یا عمدی بودن این حادثه مشخص نشده است.

بشکه های رنگ یک واحد تولیدی عامل قرمزی رودخانه بابلرود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در پی انتشار خبری مبنی بر فاجعه ای با طعم مرگ در محیطزیست در بابلکنار در فضای مجازی مبنی بر ورود پساب های خطرناک شهرک صنعتی بابلکنار به رودخانه ای در روستای چهره، نعمت الله قنبری رئیس اداره محیط زیست بابل در گفت وگو با به دلیل قرمز شدن آب رودخانه چهره درکا اشاره و اظهار کرد: بر اساس بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان مربوطه مشخص شد که یکی از بشکه های رنگ یک واحد تولیدی به طور اتفاقی به زمین می افتد و محتویات آن پخش می شود.

وی تصریح کرد: یکی از کارگران این واحد تولیدی به جای آنکه این رنگ را به خاک آغشته و آن را جمع آوری کند، اقدام به شستشوی آن کرده و به دلیل حالت خمیری رنگ، همراه آب محلول شده و به رودخانه وارد می شود.

رئیس اداره محیط زیست بابل افزود: پس از آنکه رنگ همراه با آب به ورودی تصفیه خانه رسید، مسئول این بخش پس از مشاهده حجم زیادی از رنگ، اقدام به بستن ورودی آب تصفیه خانه کرد که موجب شد تا آب رنگی به سمت رودخانه هدایت شود.

وی با اشاره به اینکه این واحد تولیدی در شهرک صنعتی قرار دارد و فاضلاب آن در حد شستشو است، گفت: ورود رنگ به رودخانه خطر زیست محیطی به همراه دارد اما تا به این لحظه مرگ و میر ماهیان گزارش نشده است، همچنین از آنجایی که رودخانه از کوه سرازیر می شود با مرور زمان این آلودگی خاصیت خود را از دست می دهد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان بابل در ادامه خاطرنشان کرد: سهوی و یا عمدی بودن این حادثه هنوز مشخص نشده است اما مدیرعامل این واحد تولیدی مورد بازخواست قرار گرفته و اقدامات قانونی آن در حال انجام است.

وی در پایان گفت: آلودگی رنگ در رودخانه چهره درکا اتفاق افتاد اما به دلیل اتصال به رودخانه بابلرود به آن محدوده نیز رسید.

منبع ایسنا

کلید واژه :

بشکه های رنگ

،

قرمزی رودخانه بابلرود

،

قرمزی بابلرود

،

بابلرود

،

ثبت نظرات
captcha