کد خبر : ۳۴۵۱۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نشتی خط لوله فرآورده نفتی از دستبرد به آن پیشگیری کرد

مدیر روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی استان بوشهرگفت: نشتی خط لوله انتقال فرآورده نفت از اسکله اداره بندر به انبار نفت شهید غریبی بوشهر از دستبرد به آن پیشگیری کرد.

نشتی خط لوله فرآورده نفتی از دستبرد به آن پیشگیری کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، داد بیوکی روز دوشنبه درگفت وگو با افزود: براساس بررسی های انجام شده این خط انتقال از سوی برخی افراد سودجود مورد دستبرد قرار گرفته بود که نشتی آن مانع از سرقت آنان شد.
وی یادآورشد: تاکنون یک نفر مضنون در این خصوص شناسایی و دستگیر شده است.
مدیرروابط عمومی شرکت پخش فراورده های نفتی استان بوشهراظهارداشت: باتوجه به اینکه نشتی نفت آلودگی زیست محیطی را به دنبال دارد برهمین اساس متخصصان شرکت پخش فرآورده های نفتی با حفظ تمام نکات فنی و ایمنی در حال رفع نشتی هستند.
یکشنبه شب شرکت پخش فرآورده های نفتی در حین تخلیه فرآورده نفتی متوجه نشتی این خط لوله در مجاورت سازمان بنادر و دریانوردی بوشهر شد.
وی همچنین در رابطه با از سرگیری توزیع نفت سفید گفت: نفت سفید به اندازه کافی وجود دارد و توزیع آن در جایگاه های استان بوشهر از سرگرفته شده است.
بیوکی افزود: تلاش شده است که تحویل نفت سفید به خانواده هایی که نیاز دارند در کمترین زمان ممکن انجام شود.
وی یادآورشد: نفت سفید از طریق 30 منطقه توزیع فرآورده های نفتی و تعدادی جایگاه سیار در نقاط شهری و روستایی استان بوشهر انجام می شود.
بیوکی اضافه کرد: تاکنون 2هزار و 200 خانواده در سامانه تجارت آسان برای تحویل نفت سفید ثبت نام کرده اند و خانواده هایی که مشکل ثبت نام دارند نیز با مراجعه به هر یک از ناحیه های شرکت پخش ضمن ثبت نام می توانند سوخت مورد نیاز خود را تحویل بگیرند.
وی یادآورشد: برای خانواده های یک و 2 نفر 60 لیتر، سه و چهار نفر 80 لیتر و پنج نفر به بالا 100 لیتر و در مناطق سردتر مانند پشت کوه، تنگ ارم و بوشکان 20 لیتر نسبت به سهمیه تعیین شده اضافه تر تحویل می شود.
براساس بخشنامه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از امسال به مناطق گازرسانی شده نفت سفید تعلق نمی گیرد و براین اساس انرژی پاک باید جایگزین نفت سفید شود و تنها در مناطقی که با تائید شرکت گاز هنوز از گاز لوله کشی برخوردار نیست می توانند از نفت سفید استفاده کنند که با توجه به برخی مشکلات در زمینه تامین سوخت مورد نیاز مردم در فصل زمستان با پیگیری مسئولان استان بوشهر این مشکل تنها برای سال جاری برطرف و براساس سهمیه بندی مشخص نفت سفید مورد نیاز مردم تامین می شود.
در زمان حاضر پوشش گازرسانی در شهرهای استان بوشهر به 98 و در روستاها 96 درصد رسیده است.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

نشتی

ثبت نظرات
captcha