کد خبر : ۳۴۵۱۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستانی آغاز بکار کرد

چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی امروز با حضور مقامات وزارت بهداشت و صنعت، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز بکار کرد.

چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستانی آغاز بکار کرد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی؛ در این نمایشگاه که تا ششم دی ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا است، بیش از ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی انواع تجهیزات و دستگاه های بیمارستانی و بیمارستان سازی را در معرض دید علاقمندان قرار دادند.

در چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی همچنین تجهیزات بخش های مختلف بیمارستانی از جمله تجهیزات بخش داخلی، بخش جراحی، بخش اورژانس، بخش مراقبت های ویژه، آزمایشگاه، رادیولوژی، دیالیز، زنان، فیزوترابی، اطفال و سی سی یو ارائه شده است.

در این نمایشگاه همچنین گروه های مختلف مهندسین راه و ساختمان و مهندسان مشاور مخصوص احداث مراکز درمانی حضور دارند تا چگونگی طراحی و اجرای پروژه های بیمارستانی را تشریح کنند.

مشارکت بیش از پیش بخش خصوصی داخلی و خارجی در حوزه ساخت و تجهیزات بیمارستانی، همکاری و یکپارچه سازی بین دستگاه ها و نهادهای مرتبط و فعال در حوزه ساخت بیمارستان، نیازسنجی و تجهیز بیمارستان ها، جذب سرمایه گذارهای داخلی و خارجی برای احداث مراکز بیمارستانی، استانداردسازی مراکز درمانی و بیمارستانی، ارتقای سطح کیفی و آشنایی بیشتر جامعه با تجهیزات و تاسیسات پیشرفته بیمارستانی مهمترین اهداف برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی است.

در این نمایشگاه که توسط شرکت سپنتاس کیش و با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران و همکاری شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران برپا شده است، نمایندگانی از کشورهای آلمان، سوئیس، بلژیک و فرانسه حضور و مشارکت دارند.
چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی در فضایی به وسعت دوازده هزار متر مربع و در سالن های ۳۵ ، ۳۸ ، ۳۸A و فضای باز محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا خواهد شد.

ارائه راهکارهای بیمارستان سازی از جمله توجه به ایمنی و مقاوم سازی، سازگار بودن با محیط زیست، بهره مندی از انرژی های نوین، سازگاری با محیط شهری و بهره وری و کیفیت داشتن برخی از برنامه های محوری این نمایشگاه برای احداث مراکز درمانی و بیمارستانی است.

بنابر این گزارش، فرسوده بودن بیمارستان ها موضوعی است که طی سال های اخیر بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. آن طور که بررسی ها نشان می دهد درصد بالایی از بیمارستان ها چه در تهران و چه در دیگر شهرهای کشور استانداردهای لازم را ندارند و در زمان بروز بحران ها نمی توانند به درستی خدمات ارائه کنند، چون خود آنها دچار وضعیت بحرانی می شوند.

وضعیت بیمارستان های کشور بیانگر این است که متوسط عمر ۵۷۰ بیمارستان دولتی کشور، بالای ۳۵ سال است، بیمارستان هایی با سازه هایی ضعیف به لحاظ ایمنی. این در شرایطی است که ۸۷ بیمارستان کشور قدمتی بیش ۴۵ سال دارند، لذا با این حساب سرانگشتی اهمیت نوسازی، استانداردسازی و ایمن سازی بیمارستان ها بیش از پیش نمایان می شود. بر این اساس برگزاری چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی می تواند قدمی در راستای نوسازی، تجهیز و ساخت بیمارستان های دارای استاندارد بین المللی باشد.

چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی،تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی از امروز تا ۶ دی ماه هر روز از ساعت ۹ تا ۱۷در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.

منبع مهر

کلید واژه :

چهارمین نمایشگاه بین المللی بیمارستانی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha