کد خبر : ۳۴۵۱۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ساخت نیروگاه خورشیدی در دانشگاه شهید مدنی

معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان از طرح پرورش گیاهان مقاوم به شوری در دریاچه ارومیه برای مقابله با تبعات خشکی این دریاچه خبر داد.

ساخت نیروگاه خورشیدی در دانشگاه شهید مدنی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،  دکتر  علی عجمی با بیان این مطلب به مهم ترین طرح و برنامه های پژوهشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان اشاره کرد و گفت: ما برای سال 97 چند اولویت اساسی پژوهشی را بر اساس توانمندی و پتانسیل دانشگاه تعریف کرده ایم که "انرژی" و "محیط زیست" از مهم ترین طرح های پژوهشی است.

وی ادامه داد: در واقع به دلیل نزدیکی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به دریاچه ارومیه یک گروه پژوهشی گیاهان شور پسند را فعال کرده ایم و در این زمینه طرح هایی نیز کار کرده ایم که تلاش داریم گیاهانی که در برابر شوری مقاوم هستند را در اطراف دریاچه ارومیه پرورش دهیم.

معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، تصریح کرد: یکی دیگر از طرحهای پژوهشی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به حوزه انرژی مربوط می شود که با توجه به وسعتی که این دانشگاه در اختیار دارد، پیگیر این هستیم که یک نیروگاه خورشیدی تاسیس کنیم، چرا که پتانسیل انجام این طرح به لحاظ بازده مناسب است و در این زمینه مذاکراتی با شرکت های داخلی و خارجی به منظور سرمایه گذاری برای راه اندازی این نیروگاه انجام می شود. 

وی پرداختن به مسائل آسیب های اجتماعی را از دیگر طرح های پژوهشی این دانشگاه عنوان کرد و گفت: علاوه بر این که دانشکده علوم اجتماعی و علوم تربیتی طرح های مختلفی در این زمینه  دارند، ما نیز پژوهشکده "سلامت روانی اجتماعی" را در دانشگاه راه اندازی کرده ایم که  با سازمان هایی نظیر بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر، پژوهش ها و طرح های خوبی شروع کرده اند.

عجمی در پایان به  میزان درآمد دانشگاه مدنی آذربایجان از محل قراردادها و طرح های پژوهشی اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تا به امروز با حدود یازده طرح با شرکت های صنعتی عقد قرارداد کرده ایم که رقم آن نزدیک 600 میلیون تومان است.

کلید واژه :

ساخت نیروگاه خورشیدی

،

دانشگاه شهید مدنی

،

پرورش گیاهان مقاوم به شوری

،

اطراف دریاچه ارومیه

،

دریاچه ارومیه

ثبت نظرات
captcha