کد خبر : ۳۴۵۱۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آغاز اولین فراخوان پژوهش های مشترک میان استادان و پژوهشگران ایرانی و آلمانی

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان (BMBF)در چارچوب همکاری های مشترک و با عنایت به تفاهم نامه ای که با یکدیگر دارند، توافق کردند تا اولین فراخوان طرح های مشترک تحقیقاتی را در سال ۲۰۱۹ اعلان عمومی کنند.

آغاز اولین فراخوان پژوهش های مشترک میان استادان و پژوهشگران ایرانی و آلمانی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل اظهار داشت: این برنامه به مدت دو سال جرا خواهد شد و تنوع زیستی، اقتصاد بیولوژیک و امنیت غذایی، محیط زیست از جمله آب، تغییرات آب و هوایی و سلامت اولویت های تحقیقاتی این فراخوان هستند.

رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم گفت: طرح هایی که به مسائل و حوزه فنی و حرفه ای بپردازند، در اولویت و حمایت قرار خواهند گرفت.

سالار آملی درباره اهداف این فراخوان مشترک گفت: تبادل محققان، توسعه کنسرسیوم تحقیقاتی، تهیه طرح های تحقیقاتی کامل و کاربرد آنها، هماهنگی همکاری دوجانبه بین محققان ایرانی و آلمانی و آماده سازی و اجرای رویدادهای دو جانبه مانند کنفرانس ها، کارگاه ها و کمپین های میدانی، از اهداف این فراخوان مشترک است.

وی افزود: متقاضیان باید پروپوزال های خود را بعد از هماهنگی با یک محقق آلمانی به زبان انگلیسی تا تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ به مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از طریق ایمیل a_kouhian@msrt.ir ارسال کنند.

علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ملاحظه متن کامل فراخوان به زبان های انگلیسی و ی، نمونه پروپوزال و توضیحات جانبی به سایت مرکز همکاری های علمی بین المللی به نشانی https://cisc.msrt.ir/fa/news/category-archive/211/1397/9 مراجعه کنند.

کلید واژه :

آغاز اولین فراخوان پژوهش های مشترک میان استادان و پژوهشگران ایرانی و آلمانی

،

ثبت نظرات
captcha