کد خبر : ۳۴۵۰۷۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پرداخت ۲۷۰ میلیون تومان برای خسارت تلفات پلنگ

به منظور اجرای تفاهمنامه سه جانبه با معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی و صندوق ملی محیط زیست،یک شرکت بیمه ای یک فقره چک به مبلغ ۲۷۰ میلیون تومان خسارت بابت تلفات ۵ قلاده پلنگ تحویل صندوق ملی محیط زیست کرد.

پرداخت ۲۷۰ میلیون تومان برای خسارت تلفات پلنگ

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بیمه پلنگ ایرانی یکی از فصول برنامه ملی حفاظت و مدیریت پلنگ ایرانی است که در اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی شرکت بیمه ما به طور رایگان(بدون دریافت حق بیمه) صادر شد و طی دو سال اخیر بیش از یک میلیارد تومان خسارت وارده به اشخاص ثالث، دام و خود پلنگ را تحت پوشش قرار داده است.

صندوق ملی محیط زیست با هماهنگی اداره کل حفاظت و مدیریت شکار و صید بخش از این مبلغ را به زیان دیدگان حوزه پلنگ از جمله به شخص فوت شده در استان سیستان و بلوچستان اختصاص خواهد داد.

پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، پلنگ ایرانی بزرگترین گربه سان موجود در ایران از لحاظ جمعیتی وضعیت شکننده ای دارد و در معرض خطر انقراض قراردارد که در صورت عدم حمایت صحیح از سوی سازمان حفاظت محیط زیست و سایر ارگان های دولتی ، خصوصی و همراهی جوامع بومی و محلی که نقش بسزایی در حفاظت از این گونه ارزشمند دارند، شانس کمی برای بقا خواهد داشت.

 

منبع ایسنا

کلید واژه :

خسارت تلفات پلنگ

،

تلفات پلنگ

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha