کد خبر : ۳۴۵۰۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احداث ۶ تصفیه خانه جدید

اردبیل - مدیرکل محیط زیست استان اردبیل گفت: با ساماندهی نیروهای داوطلب و علاقه مند، جمعیت همیاران محیط زیست استان فعال و در برنامه های مختلف سازمانی به کار گرفته خواهند شد.

احداث ۶ تصفیه خانه جدید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمد خداپرست عصر سه شنبه در پنجمین نشست مطالبه گری جوانان از مسئولان استان اردبیل تصریح کرد: از ابتدای سال جاری با حمایت و مشارکت مناسب همیاران محیط زیست و سازمان های مردم نهاد ۳۲ مورد پاکسازی مناطق مختلف شهری از زباله انجام پذیرفته است.

وی به مخالفت جدی با قطع هر گونه درختی در محدوده های مختلف استان پرداخت و افزود: آبیاری، حفاظت، هرس، شناسنامه دارکردن و پلاک گذاری درختان در محدوده شهری برعهده شهرداری هاست.

به گفته مدیرکل محیط زیست اردبیل چهار شهر این استان دارای سیستم تصفیه فاضلاب بوده که شش مورد دیگر نیز در حال احداث است.

وی با اشاره به اینکه رودخانه های دائمی بالیقلوچای، قره سو و ارس از جمله منابع آبی مهمی بوده که تحت پایش اداره کل محیط زیست استان اردبیل قرار دارند، توضیح داد: طی سه سال اخیر در رودخانه ارس سیستم های آنلاینی قرار داده شده که از لحاظ پارامترهای مختلف وضعیت کیفی رودخانه را گزارش می دهند.

ایستگاه جدید سنجش کیفی هوا در اردبیل راه اندازی می شود

 مدیرکل محیط زیست استان یادآور شد: پیگیری های لازم برای خرید و راه اندازی ایستگاه جدید سنجش کیفی هوا در شهر اردبیل ادامه داشته و با فراهم شدن شرایط این دستگاه در سریع ترین بازه زمانی در مرکز شهر نصب خواهد شد و در این خصوص هماهنگی های لازم نیز با شهرداری و شورای شهر انجام پذیرفته است.

خداپرست یادآور شد: ۱۵ تفاهم نامه مختلف همکاری با دستگاه های اجرایی در زمینه محیط زیست منعقد شده تا با افزایش مشارکت ها در بین اقشار مختلف مردم زمینه افزایش احساس مسئولیت در قبال محیط زیست و حمایت از این میراث ارزشمند نهادینه شود.

به گفته وی تاثیرپذیری هرگونه آموزش و فرهنگسازی در دوران کودکی و نوجوانی به مراتب بالاتر از هر مقطع دیگری خواهد بود، افزود: با مشارکت آموزش و پرورش استان اردبیل در هر هفته حداقل در دو مدرسه از مدارس استان آموزش های لازم مرتبط با محیط زیست ارائه می شود.

منبع مهر

کلید واژه :

همیاران محیط زیست

،

اردبیل

،

احداث تصفیه خانه

،

تصفیه خانه فاضلاب

،

تصفیه خانه

،

فاضلاب

ثبت نظرات
captcha