کد خبر : ۳۴۵۰۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

2.1 تن نمک غیربهداشتی در مهاباد کشف شد

کارشناس بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت و درمان مهاباد گفت: 2 هزار و 100 کیلوگرم نمک خوراکی غیربهداشتی، قبل از توزیع در سطح این شهرستان کشف و ضبط شد.

2.1 تن نمک غیربهداشتی در مهاباد کشف شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رحیم رحیمی در گفت و گو با خبرنگار افزود: این نمک ها در سطح واحدهای نانوایی و فروشگاه های عرضه مواد غذایی این شهرستان عرضه شده بود که با هوشیاری اکیپ های بازرسی شبکه بهداشت و درمان کشف شد.
وی ادامه داد: این میزان نمک تصفیه نشده و غیرقابل مصرف به عنوان نمک خوراکی مجاز در این مکان ها توزیع و مورد استفاده قرار می گرفت.
وی اضافه کرد: نمک خوراکی باید دارای رنگ سفید شفاف تا مات، شورمزه و عاری از هرگونه بوی خارجی و بدون هرگونه مواد خارجی باشد.
کارشناس بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت و درمان مهاباد اظهار داشت: نمک خوراکی بهداشتی و مجاز همچنین باید در بسته های مناسب غیرقابل نفوذ به رطوبت و ظروف شیشه با دربندی مناسب و از نوع مجاز در تماس با مواد غذایی بسته بندی شود.
وی همچنین از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن گویای 190 یا شماره تلفن 42442250 واحد بهداشت محیط این شهر تماس بگیرند و موارد تخلف بهداشتی را اطلاع دهند.
مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع است، 6 هزار و 800 واحد صنفی و چهار هزار و 63 مرکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی در این شهرستان فعالیت دارد.
منبع ایرنا

کلید واژه :

نمک غیربهداشتی

،

مهاباد

ثبت نظرات
captcha