کد خبر : ۳۴۵۰۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جلوگیری از رهاسازی فاضلاب در بیابان های یزد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار یزد بر لزوم رصد و جلوگیری از رهاسازی فاضلاب در بیابان های یزد توسط دستگاه های مسئول تاکید کرد.

جلوگیری از رهاسازی فاضلاب در بیابان های یزد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمدعلی جعفری، صبح امروز در نشست شورای سلامت و امنیت موادغذایی شهرستان یزد با تاکید بر اینکه بحث سلامت مبحثی دولتی نیست و برای کسب این شاخص همه باید مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه سلامت ابعاد مختلفی دارد اما مهم ترین بخش آن مرتبط با تغذیه مناسب و تحرک است، بیان کرد: تأمین سلامت شهروندان در گرو ارتقاء فرهنگ افزایش تحرک و ورزش و تغذیه مناسب است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری یزد افزود: فراهم کردن زمینه های مشارکت همه افراد جامعه در بهبود وضعیت سلامت الزامی است و گرچه آموزش نقش بسزایی در اصلاح مصرف مواد غذایی مضر دارد اما کنترل و کاستن آنها نیازمند همکاری آحاد مردم است.

وی با بیان اینکه شورای سلامت شهرستان یزد نیز در راستای تحقق این مهم فعالیت می کند، عنوان کرد: این شورا ضمن اجتماعی کردن مقوله سلامت در شهرستان، از تمامی ظرفیت نهادهای دولتی و خصوصی برای پیشبرد سطح کیفی سلامت بهره خواهد برد.

جعفری با بیان اینکه سلامت محیط نیز از ابعاد دیگر سلامت است، یادآور شد: هر اقدامی که می تواند در حفظ سلامت محیط زندگی انسان ها اثرگذار باشد، باید با واکنش مردم و دستگاه های متولی امر مواجه باشد.

وی، رهاسازی فاضلاب در بیابان های یزد را از مواردی اعلام کرد که گزارش هایی در مورد آن رسیده که باید رسیدگی شود.

جعفری تصریح کرد: ضروری است تدابیر لازم برای کنترل، نظارت و توقف تانکرهای حمل فاضلاب صنعتی و خانگی همچنین محل های تخلیه آن ها توسط دستگاه های متولی انجام گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری یزد همچنین بر لزوم کاهش استفاده مردم از کیسه های نایلون در راستای حفظ محیط زیست و سلامت شهروندان تاکید کرد و افزود: بهتر است مردم دستمال های پارچه ای را جایگزین کیسه های پلاستیکی کنند.

منبع مهر

کلید واژه :

رهاسازی فاضلاب

،

بیابان های یزد

ثبت نظرات
captcha