کد خبر : ۳۴۵۰۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

زمین مناسبی برای دفن بهداشتی لاشه های حیوانات در یزد نیاز است

رئیس مرکز بهداشت یزد بر لزوم تامین زمینی مناسب برای دفن بهداشتی لاشه های حیوانات در یزد تاکید کرد.

زمین مناسبی برای دفن بهداشتی لاشه های حیوانات در یزد نیاز است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،سید علی اکبر موسوی، صبح امروز در نشست شورای سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان یزد با اشاره به اهمیت جلوگیری از انتقال بیماری بین حیوانات اظهار داشت: یکی از اصلی ترین راه های انتقال بیماری، وجود بیماری های مشترک میان انسان و حیوان است.

وی با بیان اینکه بیماری های مشترک بین انسان و دام، بسیار سریع از طریق تماس با دام و حیوان آلوده، مصرف فرآورده های گوشتی و لبنی دام ها و ... منتقل می شود، عنوان کرد: آگاهی های لازم در اختیار شهروندان قرار می گیرد اما مردم نیز باید در رعایت این نکات توجه جدی داشته باشند.

موسوی در مورد ورود دام های آلوده به استان یزد نیز خاطرنشان کرد: با ایجاد قرنطینه و نظارت بر ورود و خروج دام در مجتمع دامداری ها این امر کنترل خواهد شد.

رئیس مرکز بهداشت یزد با بیان اینکه یکی از علل انتشار بیماری های انسان و حیوان در هنگام دفن لاشه ها رخ می دهد، افزود: ضروری است زمینی مناسب برای دفن بهداشتی لاشه ها در همان مکان مجتمع تخصیص داده شود تا شیوع بیماری ها به حداقل کاهش یابد.

موسوی ادامه داد: برای کنترل بیماری ها و انجام اقداماتی از جمله حفظ سلامت محیط زیست و کمک به سلامت آب و زمین و هوا، به همکاری بیشتر مردم و همراهی و هماهنگی دستگاه ها نیاز داریم.

منبع مهر

کلید واژه :

دفن بهداشتی لاشه های حیوانات

،

یزد

ثبت نظرات
captcha