کد خبر : ۳۴۵۰۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

کمک زیست فناوری به کشاورزی محیط زیست و سلامت

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: زیست فناوری کشاورزی می تواند به حفظ محیط زیست و ارتقای سلامت در کشور کمک کند.

کمک زیست فناوری به کشاورزی محیط زیست و سلامت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی در خصوص ارتباط بین زیست فناوری کشاورزی و محیط زیست و سلامت، بیان کرد: زیست فناوری کشاورزی یکی از شاخه های علم کشاورزی است که با استفاده از تکنیک ها و ابزارهای علمی شامل مهندسی ژنتیک، روش های تشخیص مولکولی، مارکرهای مولکولی، واکسن ها و کشت بافت به تغییر در موجودات زنده یعنی گیاهان، حیوانات و میکروارگانیسم ها می پردازد.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: با توجه به اینکه این علم پرکاربرد در دنیا تاثیر مستقیمی در حفظ محیط زیست و ارتقای سلامت دارد، ستاد بر آن شد که نشست تخصصی زیست فناوری کشاورزی محیط زیست و سلامت را برگزار کند.

به گفته قانعی، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی با همکاری مرکز اطلاعات بیوتکنولوژی ایران نشست تخصصی زیست فناوری کشاورزی محیط زیست و سلامت را برگزار می کند.

وی ادامه داد: محورهای این نشست شامل «زیست فناوری و امنیت غذایی»، «محیط زیست و ایمنی زیستی»، «پاسخ به شبهات محصولات تراریخته» و «معرفی برنامه های حمایتی ستاد توسعه زیست فناوری در این حوزه» در این حوزه می شود.

منبع مهر

کلید واژه :

زیست فناوری

،

کشاورزی

،

محیط زیست

،

سلامت

ثبت نظرات
captcha