کد خبر : ۳۴۵۰۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

روزانه 200 تن زباله در بروجرد تولید می شود

معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: روزانه 200 تن زباله در این شهرستان تولید می شود که مدیریت بهینه و پسماند این مقدار زباله باید به صورت جدی در دستور کار دستگاه متولی قرار گیرد.

روزانه 200 تن زباله در بروجرد تولید می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، رضا آریایی در نشست مدیریت پسماندها در محل فرمانداری بروجرد افزود: برای دستیابی به محیط زیست پایدار در کنار توسعه و بهره مندی از ظرفیت ها، باید آموزش های عمومی فراگیر ارائه شود.
وی تاکید کرد: باید آموزش های لازم در تفکیک زباله از مبدا توسط مراکز آموزشی و کارگاه ها ارائه و فرهنگ سازی در حوزه مدیریت پسماند را نیز باید از خانواده ها آغازکرد.
قرماندار بروجرد اظهارداشت: دفن اصولی زباله ها نیازمند عزم همگانی و بهره گیری از ظرفیت ها و امکانات موجود است.
آریایی اضافه کرد: اقدامات انجام شده در راستای دفن پسماند پزشکی موقت بوده و باید از همه توان برای اجرای این طرح در درازمدت استفاده کرد.
وی ادامه داد: باید فرهنگ سازی تفکیک زباله از مبدا در دستور کار قرار گیرد و از ظرفیت رسانه ها و شبکه مجازی و نقش خانواده ها در این زمینه کمک گرفت.
معاون استاندار لرستان از رها سازی پسماند برخی سنگبری ها در کنار جاده انتقاد کرد و گفت: این موضوع باید به صورت جدی پیگیری و راهکارهای لازم در این زمینه ارائه شود.
فاطمه گودرزی بخشدار مرکزی بروجرد گفت: دپوی زباله ها در روستای سراب زارم برای اهالی این روستا مشکلات و نارضایتی هایی ایجاد کرده و همچنین در ورودی روستای قشلاق نیز زباله ها دپو و رها شده اند که با هر بارندگی وارد روستا شده و مشکلاتی را روستاییان ایجاد می کنند که باید اقدام اساسی در این راستا صورت گیرد.
رئیس محیط زیست بروجرد گفت: روزانه 200 تن زباله در بروجرد تولید می شود که با تفکیک زباله از مبدا حجم زباله ها کاهش پیدا می کند.
مصطفی مصطفی وند افزود: هم اکنون فاز اول تفکیک زباله از مبدا در ادارت بروجرد آغاز شده و 90 درصد ادارات زباله های خشک و کاغذ را از دیگر زباله ها جدا می کنند.
وی اظهار داشت: اکنون محل دفن زباله ها مناسب و این مهم به خوبی صورت می گیرد اما تا استانداردها فاصله زیادی وجود دارد و ضروری است تا حصارکشی لازم در این منطقه انجام شود.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

زباله

،

پایگاه خبری محیط زیست ایران

،

پسماند

،

زباله خانگی

،

طلای کثیف

،

دفن زباله ها

،

زباله

،

بروجرد

ثبت نظرات
captcha