کد خبر : ۳۴۵۰۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

گسترش صنعت ماهی در قفس در دریا

تفاهم نامه بین ستاد توسعه فناوری آب، خشکسالی و محیط زیست معاونت علمی و سازمان شیلات در راستای گسترش صنعت ماهی در قفس منعقد شد.

گسترش صنعت ماهی در قفس در دریا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، باهدف توسعه فناوری ها و انتقال دانش فنی طراحی سازه، مدیریت تولید و ساخت، استقرار قفس در دریا، تولید بچه ماهی همچنین  روش های غذا دهی، همچنین مدیریت پرورش در سایت و ... تفاهمنامه مشترکی میان ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و سازمان شیلات به امضاء رسید. 

ضرورت توجه به منبع ارزشمند دریا، سوق دادن جوامع صیادی از صید و صیادی به سمت آبزی پروری پایدار، ایجاد فرصتهای جدید شغلی در زنجیره تولید ماهی در قفس، حفظ و افزایش ذخایر، توسعه پایدار زیست محیطی، تولید غذای سالم و افزایش بهره وری از دریا از جمله اولویت های این تفاهم نامه مشترک است. 

از دیگر اولویت های این تفاهم نامه مشترک می توان به عملیاتی شدن سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی در راستای طرح الگویی مزرعه پرورش ماهی در قفس با مشارکت شرکتهای تعاونی صیادی، ایجاد واحد پرورش ماهی در قفس استان هایی همچون گیلان، مازندران، گلستان، خوزستان، بوشهر، هرمزگان وسیستان وبلوچستان اشاره کرد.

 این تفاهم نامه به گسترش صنعت پرورش ماهی در قفس با ایجاد طرحهای الگویی و همچنین به بهره گیری از ظرفیت ها، توانمندیها، تجربه و امکانات داخلی و خارجی و تقویت تعاونیهای صیادی و توسعه اشتغال منجر خواهد شد.

منبع مهر

کلید واژه :

صنعت ماهی در قفس

،

صنعت پرورش ماهی

ثبت نظرات
captcha