کد خبر : ۳۴۵۰۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حل مشکل فاضلاب ورودی شهر بندرعباس به دریا

معاون اول رئیس جمهوری خطاب به وزیر نیرو گفت: مشکل فاضلاب ورودی شهر بندرعباس به دریا حل شود.

حل مشکل فاضلاب ورودی شهر بندرعباس به دریا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، اسحاق جهانگیری پیش ازظهر سه شنبه در مراسم بهره برداری از فاز نخست پروژه آب شیرین کن یکصد هزارمتر مکعبی بیان داشت: اهمیت مسئله آب بر هیچ کس پوشیده نیست و امروز این امر هم از جنبه اجتماعی و هم سیاسی و هم اقتصادی حائز اهمیت است.

وی عنوان کرد: این مسئله نه تنها مربوط به کشور ما بلکه مسئله ای جهانی است و در همه دنیا در حال پیگیری است. کم آبی دیگر فقط متوجه صنعت و کشاورزی نیست و حتی کمبود آب آشامیدنی هم در بعضی شهر های کشور از جمله شهرهای استان هرمزگان نگران کننده بود.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو شایستگی خود را امسال به خوبی نشان داد و از پس این شرایط سخت موجود برآمد، خاطرنشان کرد: مردم وقتی در مسائلی می بینند مسئولان با آن ها صادق هستند و تلاش می کنند تا وضعیت بهبود پیدا کند همراهی می کنند و همگام عمل می کنند

جهانگیری اظهارداشت: مهم ترین سرمایه کشور ما مردم هستند، نباید ما دل آن ها را خالی کنیم و آن ها را بترسانیم. بعضی مسائل قابل توضیح نیست چرا که همه جهان با ما دشمن می شوند و راه ها برای ما بسته می شود.

معاون اول رئیس جمهور ابرازداشت: امروز با قدم زدن در ساحل متوجه شدم عمده نگرانی مردم ورود فاضلاب به دریا است که وزارت نیرو در این مورد باید فکری اساسی کند و نگرانی مردم را رفع کند.

وی تصریح کرد: در مقطعی «محیط زیست» تشریفاتی تلقی می شد اما امروزه هیچ طرح بزرگی در کشور اجرایی نخواهد شد مگر این که مورد تایید محیط زیست قرار بگیرد. خلیج از نظر دسترسی به آی های آزاد حائز اهمیت است و مسائل زیست محیطی این منطقه برای کشور مهم است

منبع مهر

کلید واژه :

ورود فاضلاب شهر بندرعباس به دریا

،

فاضلاب شهر بندرعباس

،

دریا

،

بندرعباس

ثبت نظرات
captcha