کد خبر : ۳۴۵۰۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

جشنواره ارگانیک گامی در مسیر تبدیل تهران به شهری برای همه است

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار گفت: تلاش می کنیم تا لزوم مصرف محصولات ارگانیک را به دغدغه شهروندان و مطالبه عمومی تبدیل کنیم.

جشنواره ارگانیک گامی در مسیر تبدیل تهران به شهری برای همه است

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،سید سعید راد با اشاره به شعار شهردار تهران مبنی بر «تهران؛ شهری برای همه» افزود: برای تحقق این شعار، پیش شرط اصلی و اولیه، برخورداری از شهر سالم و شهروندانی سالم است و سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار با توسعه و گسترش فرهنگ غذای سالم در قالب جشنواره ارگانیک و دیگر فعالیت های فراگیر سلامت محور، به دنبال تحقق این شعار شهردار تهران است و اعتقاد داریم برگزاری جشنواره ارگانیک، گامی در مسیر تبدیل تهران به شهری برای همه است.

وی برپایی جشنواره ارگانیک را علاوه بر اصلاح فرهنگ غذایی شهروندان، بر حفظ محیط زیست نیز موثر دانست و اظهار کرد: محصولات ارگانیک بدون انواع سموم و کودهای شیمیایی تولید می شوند و این به معنای جلوگیری از آلودگی آب و خاک کشور است و وقتی سازمان مدیریت میادین از تولید و مصرف محصولات ارگانیک حمایت می کند، علاوه بر توجه به سلامت شهروندان به مسئولیت اجتماعی خود نیز عمل می کند.

راد با تاکید بر هدف سازمان مدیریت میادین در گسترش عرضه محصولات ارگانیک در میادین و بازارهای میوه و تره بار گفت: مطلوب این سازمان، آن است که تمامی محصولاتی که در میادین و بازارهای میوه و تره بار عرضه می شوند، ارگانیک باشند که البته فعلاً تولید داخل جوابگوی این نیاز نیست، اما ما با حمایت های خود تلاش می کنیم تا طبق یک برنامه زمان بندی شده به این سمت حرکت کنیم.

گفتنی است، «یازدهیمن جشنواره ارگانیک تهران» با شعار «یلدای ارگانیک» از ۲۲ آذر ماه جاری به مدت ۹ روز در بوستان گفت وگو برگزار می شود.

منبع مهر

کلید واژه :

جشنواره ارگانیک

،

تهران به شهری برای همه

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha