کد خبر : ۳۴۵۰۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

طرح انگلستان برای کاهش آلودگی هوا در کشاورزی

محققان در انگلیس قصد دارند طرح جدیدی را برای کاهش آلودگی هوا در بخش کشاورزی پیاده کنند.

طرح انگلستان برای کاهش آلودگی هوا در کشاورزی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و  به نقل از نیوز، وزارت محیط زیست، غذا و امور روستایی در بریتانیا، سه میلیون پوند برای کاهش میزان انتشار آمونیاک در بخش کشاورزی سرمایه گذاری کرده است.

در حال حاضر، ۸۸ درصد از کل انتشار گاز آمونیاک بریتانیا مربوط به بخش کشاورزی است. گاز آمونیاک می تواند در مسافت های طولانی منتشر شود که این انتشار برای محیط زیست مضر است و ترکیب آن با آلاینده های دیگر، ذراتی را ایجاد می کند که می تواند به سلامتی انسان آسیب برساند.

متخصصان، برنامه های آموزشی و توصیه هایی برای کشاورزان در مورد چگونگی کاهش انتشار آمونیاک از طریق نحوه رسیدگی به خوراک دام و کود را ارائه می دهند.

این تیم همچنین درباره چگونگی بهبود کیفیت آب و جلوگیری از جاری شدن سیل در مزارع روش هایی را ارایه می کند.

باب میدلتون - مدیر برنامه - اظهار کرد: به عنوان نگهبانان این سرزمین، کشاورزان نقش مهمی در حفاظت از محیط زیست دارند اما کاهش میزان انتشار آمونیاک، مزایای مادی هم خواهد داشت.

بریتانیا، سالانه  ۱۳۸ میلیون پوند نیتروژن را از انتشار آمونیاک از دست می دهد بنابراین با اقدام به کاهش آن ها کشاورزان می توانند از نظر مادی هم صرفه جویی کنند و در بهبود کیفیت هوا هم موثر باشند.

دولت انگلیس پیش از این توافق کرده است که میزان انتشار آمونیاک را تا سال ۲۰۲۰، ۸ درصد و تا سال ۲۰۳۰، ۱۶ درصد نسبت به سال ۲۰۰۵ کاهش دهد.

شواهد حاکی از آن است که انتشار آمونیاک، تاثیر قابل توجهی بر محیط دارد و استفاده از روش های موثر در کشاورزی در کاهش آن موثراست و در بهبود کیفیت آب و هوا نقش دارد.

 

منبع ایسنا

کلید واژه :

طرح انگلستان برای کاهش آلودگی هوا در کشاورزی

،

کاهش آلودگی هوا در کشاورزی

،

طرح انگلستان

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha