کد خبر : ۳۴۵۰۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

معرفی طرح های معماری سازگار با گرمایش زمین

تداوم روند گرمایش زمین معماران را نیز به فکر انداخته تا سازه های جدیدی متناسب با این شرایط طراحی کنند و به تازگی برندگان رقابتی با همین مضمون مشخص شده اند.

معرفی طرح های معماری سازگار با گرمایش زمین

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از نیواطلس، امروز برندگان رقابت ۲۰۱۸ معرفی شده اند. این افراد با طراحی های خلاقانه و ابتکاری خود کوشیده اند به ساخت ساختمان هایی کمک کنند که از فناوری های دوستدار محیط زیست برخوردار باشند و در عین حال بتوانند خود را با شرایط اجتماعی و زیست محیطی در حال تغییر تطبیق دهند.

عنوان فرعی رقابت «معماری که واکنش نشان می دهد» بوده است و شرکت کنندگان باید طرح هایی را تحویل می دادند که از قابلیت تعامل پویا با محیط اطراف خود برخوردار می بودند.

امسال رقابت مذکور برای چهارمین بار برگزار شد و ۱۳۰ طراح از ۳۰ کشور جهان در آن شرکت کردند. برنده اصلی رقابت امسال مری دنمان از آمریکا بود که سازه هایی را بر مبنای خطوط جزر و مد طراحی کرد.

به گفته وی با تداوم گرمایش زمین و بالا آمدن سطح آب دریاها ضروری است ساختمان ها به گونه ای طراحی شوند که با این وضعیت سازگاری داشته باشند. لذا وی طرح هایی را ارائه داده که سازه های موجود در آن مانند چوب بازی گلف بوده و در پایین کشیده و باریک و در بالا پهن تر و مناسب ایجاد رستوران ها، محوطه های بزرگ تفریحی و غیره هستند.

یک طرح منتخب دیگر شهر پلاتین بود که توسط شن توماس آلن ارائه شد. در طرح وی یک شهر صنعتی در یک سیارک به تصویر کشیده شده که برای استخراج سنگ های معدنی مناسب است. همچنین سازه طراحی شده توسط وی برای جمع آوری هلیوم خارج شده از کوه های آتشفشانی مناسب است.

 

منبع مهر

کلید واژه :

معماری

،

سازگار

،

گرمایش زمین

،

گرمایش زمین

،

محیط زیست

ثبت نظرات
captcha