کد خبر : ۳۴۵۰۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

توافق پاریس نباید بدون مصوبه مجلس اجرا می شد

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه دولت به صورت غیررسمی و بدون مصوبه مجلس معاهده پاریس را امضا و اجرا کرده است، گفت: سازمان محیط زیست باید در این خصوص به مجلس توضیح دهد.

توافق پاریس نباید بدون مصوبه مجلس اجرا می شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار در خصوص الحاق ایران به معاهده پاریس گفت: معاهده پاریس یکی از کنوانسیون های ظالمانه ای است که به کشور ما تحمیل شده است و مشکلات اساسی برای کشور ما ایجاد خواهد کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت به صورت غیررسمی این معاهده را امضا و اجرا کرده است، مثل لایحه CFT و FATF که قبل از تصویب در مجلس، دولت اقدام به اجرای داوطلبانه آن کرد، این اقدام دولت تخلف آشکار است.

وی ادامه داد: الحاق این کنوانسیون صنعت و محیط زیست ما را تحت تاثیر قرار می دهد. آمریکا و روسیه از این کنوانسیون خارج شده اند اما دولت دوازدهم به صورت داوطلبانه و بدون مصوبه مجلس اقدام به اجرای این کنوانسیون کرده است.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به بررسی این کنوانسیون در فراکسیون گفت: رئیس سازمان محیط زیست باید در خصوص اجرای این کنوانسیون علیرغم عدم تصویب آن در مجلس توضیح دهد.

منبع مهر

کلید واژه :

الحاق ایران به توافق نامه پاریس

،

توسعه کشور

،

توافق نامه پاریس

ثبت نظرات
captcha