کد خبر : ۳۴۵۰۰۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

هوای 9 شهر در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای شهرهای زنجان با شاخص 111، ارومیه 116، اراک 123، اصفهان 125، تبریز 138، تهران 139، اهواز 140، کرج 142 و همدان 142 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

هوای 9 شهر در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شینا انصاری افزود: شهرهای اردبیل با شاخص 17، بیرجند 31، ایلام 49 و سنندج نیز 49 دارای هوای پاک و شهرهای کرمانشاه با شاخص 53، یاسوج 55، زاهدان 62، قم 62، بوشهر 66، رشت 67، بندرعباس 75، خرمآباد 75، کرمان 76، مشهد 76، قروین 92، شیراز 92 و یزد نیز 92 دارای هوای سالم هستند.
کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: امروز آلودگی در چهار کلانشهر کشور، برای تمام گروه های حساس ناسالم است و به همین دلیل کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی از تردد غیر ضروری خودداری کنند.
امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی نیز صبح امروز اعلام کرده بود که امروز هوای چهار کلانشهرهای تهران، کرج، اصفهان و اراک در شرایط ناسالم برای تمام گروه های سنی قرار دارد و سازمان هواشناسی هشدار لازم در این زمینه را صادر کرده است.
به گفته وی، امروز از سمت غرب و شمال غرب سامانه بارشی وارد کشور وارد می شود که انتظار داریم بر اثر آن، استان های شمال غرب، غرب و بخش هایی از جنوب غرب کشور تحت تاثیر قرار گیردو روی هوای تهران نیز اثر بگذارد.
روز گذشته هوای کلانشهرهای اراک با شاخص 112، اصفهان 120، تهران 126 ، اهواز 128 و همدان 132 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.
امروز نیز شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرده بود ثبت شاخص آلودگی 139 برای تهران در ساعت 11 که حکایت از افزایش 13 واحدی نسبت به همین ساعت در روز گذشته دارد، هوای پایتخت را در مرز اضطرار قرار داد.
مسعود ثقفی رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران به خبرنگار گفت که با توجه به افزایش آلاینده های جوی، زنگ ورزش مدارس امروز چهارشنبه در فضای باز ممنوع است، همچنین مدارس موظف هستند از انجام برنامه های ورزشی و قراردادن دانش آموزان در فضای باز جلوگیری کنند.
همچنین فردین حکیمی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز به خبرنگار گفته است که کیفیت هوای کلانشهر کرج در وضعیت هشدار قرار گرفته است.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

آلودگی هوای تهران

،

ازن

،

کاهش عمر

،

افزایش بیماری های تنفسی

،

بحران آلودگی هوا

،

سوخت دیزل

،

آلایندگی هوای تهران

،

ریزگرد

،

گرد و غبار

،

آلودگی هوا

ثبت نظرات
captcha