کد خبر : ۳۴۴۹۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

آقای رئیس جمهور چرا آب 10 میلیون نفر در شمال را می خواهید به زاد گاهتان منتقل کنید

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ، گفت: آقای رئیس جمهور شما که شعار حقوق شهروندی را می دهید و اعتقاد به رفراندوم دارید چرا آب حدود 10 میلیون نفر مردم شمال کشور را به نیم میلیون نفر در زادگاهتان انتقال می دهید بدون اینکه از احدی نظری بپرسید.

آقای رئیس جمهور چرا آب 10 میلیون نفر در شمال را می خواهید به زاد گاهتان منتقل کنید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، خبرنگار پارلمانی خبرگزاری ، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (چهارشنبه 14 آذر 97) گفت: رای امروز مجلس درخصوص موضوع مهم لایحه CFT نشان دهنده پیروزی منطق و عقلانیت و گفت وگو و خردورزی بر غوغاسالاری بود و حماسه امروز روز ایرانی مستحق حاکمیت اخلاق و منطق است. 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: سه شنبه 13 آذر امسال سفری به زادگاهتان داشتید که قلب مردم شمال کشور و علی الخصوص گیلانی های عزیز را به درد آوردید. 

وی ادامه داد: آقای روحانی بداند ایشان رئیس جمهور کل ایران است نه رئیس جمهور سمنان و رئیس جمهور زادگاهش. جناب آقای رئیس جمهور برای آبرسانی به سمنان و قلب کویر حاضر شدید قلب مردم شمال کشور را جریحه دار کنید و میلیاردها درخت را به آتش بکشید و دریاچه خزر که قلب تپنده و نگین محیط زیست ایران است را بخشکانید و زیست بوم خزر را فدای زادگاهتان کنید. 

جعفرزاده خاطرنشان کرد: آقای رئیس جمهور شما که شعار حقوق شهروندی را می دهید و اعتقاد به رفراندوم دارید چرا آب حدود 10 میلیون نفر مردم شمال کشور را به نیم میلیون نفر در زادگاهتان انتقال می دهید بدون اینکه از احدی نظری بپرسید. آقای رئیس جمهور شما که خودتان را وکیل و مرد قانون معرفی می کنید و می دانید لایحه انتقال آب دریای خزر به کویر در برنامه ششم رای نیاورد و حذف شد چرا نظر و وعده خلاف قانون به مردم زادگاهتان دادید.  امیدوارم بدون فوت وقت نظرتان را اصلاح و از مردم شمال کشور دلجویی کنید. 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس بنیاد شهید اظهار داشت: آقای شهیدی چرا ایثارگران شاغل و بازنشسته را رها کردید. آقای رئیس جمهور بداند 44 روز است 200 هزار ایثارگر بازنشسته هیچ مرجع متولی درمان ندارند، حدود 250 هزار شاغل ایثارگر سرگردان هستند هنوز آموزش و پرورش،  قوه قضاییه، جهاد کشاورزی و شهرداری های کوچک نتوانسته اند ایثارگران شاغلشان را تحت پوشش درمان قرار دهند.  آقای رئیس جمهور بدترین مصوبه هیات وزیران در سال97 حذف درمان ایثارگران شاغل و بازنشسته از بنیاد شهید بود. 

وی افزود:آقای شهیدی چرا مطالبات ایثارگران و خاندان معظم شهدا و ایثارگران استان گیلان را پرداخت نمی کند مردم استان گیلان در دوران دفاع مقدس 8 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده اند و حال آقای شهیدی با عنوان جعلی استان برخوردار مطالبات خاندان معظم شهدا را پرداخت نمی کند. 

جعفرزاده خطاب به وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: آقای بطحایی در دوران وزارت شما چه اتفاق خاصی برای فرهنگیان افتاده است فرهنگیان در بدترین وضعیت معیشتی قرار دارند. مشکلات زندگی و بیکاری فرزندانشان فرهنگیان را کلافه کرده است . چرا برای ارتقاء سطح معیشت، زندگی و درمان فرهنگیان هیچ اقدامی نمی شود. 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر راه اظهار داشت: مسکن را دریابید مردم در مسکن رها شده اند احساس می کنند در جزیره تبعیدی ها قرار گرفته اند. هیچگونه خدمات اجتماعی، رفاهی، درمانی و امنیتی ندارند. آخر این چه کاری است آنها هم هم میهنان و همشهری های ما هستند. 

وی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه یه خود در بخش های مختلف همچون آب ، برق، کشاورزی و ... از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد. 

منبع فارس

کلید واژه :

ضرورت انتقال آب در ایران

،

انتقال آب در ایران

،

انتقال آب

،

ایران

ثبت نظرات
captcha