کد خبر : ۳۴۴۹۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دومین نمایشگاه بین المللی صنایع شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی

دومین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنایع شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی با حضور و مشارکت نمایندگی هایی از 9 کشور و 85 شرکت داخلی در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب آغاز بکار کرد.

دومین نمایشگاه بین المللی صنایع شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روز چهارشنبه خبرنگار اقتصادی ، در این نمایشگاه که با حمایت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی و تشکلها و اتحادیه های صنفی و صنعتی مرتبط از امروز تا هفدهم آذرماه برگزار می شود، بیش از 85 شرکت داخلی و خارجی جدیدترین تولیدات و خدمات خود را به نمایش گذاشتند.
نمایندگی هایی از 9 کشور آلمان، انگلیس، هند، چین، آمریکا، ایتالیا، سنگاپور، مجارستان و فرانسه در این نمایشگاه حضور دارند.
"مسعود مستوفی" برگزارکننده این نمایشگاه در گفت وگو با گفت: وجود ظرفیت های گسترده در صنایع پتروشیمی موجب توسعه صنایع شیمیایی کشور در حوزه های مختلف شده است؛ بطوری که براساس آمارهای منتشر شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، 322 اولویت سرمایه گذاری در 17 حوزه صنعتی برای کشور تعریف شده است.
به گفته وی، صنایع شیمیایی با دارا بودن 29 عنوان فرصت سرمایه گذاری، رده سوم از جدول اولویت های سرمایه گذاری را به خود اختصاص داده اند.
مستوفی اضافه کرد: همچنین بنا مرکز آمار ایران، در حوزه اشتغال، محصولات شیمیایی هم ارز با فلزات اساسی حدود 10 درصد از اشتغال زیرگروه صنعت را به خود اختصاص داده است؛ در حوزه تجارت جهانی نیز، ایران سالیانه نزدیک به 2 میلیارد دلار مواد و محصولات شیمیایی را از کشورهای مختلف جهان وارد می کند.
مستوفی با بیان اینکه در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی نیز ایران از صاحبان بزرگ شبکه آزمایشگاهی محسوب می شود، گفت: وجود بیش از 145 آزمایشگاه کالیبراسیون در کشور، 2 هزار و 450 آزمایشگاه موسسه همکار اداره استاندارد، پنج هزار آزمایشگاه بالینی، 120 آزمایشگاه محیط زیست، 280 آزمایشگاه نانوفناوری، 300 آزمایشگاه همکار سازمان غذا و دارو و 480 آزمایشگاه عضو شبکه ملی آزمایشگاهی کشور گواهی بر این ادعاست.
وی ادامه داد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، این نمایشگاه بستر مناسبی برای معرفی محصولات، خدمات و افزایش فروش، برقراری ارتباط با مشتریان فعلی و بالقوه و شناخت نیازهای اساسی آنان و کسب اطلاعات از شرایط بازار و روند تغییرات که عامل بسیار مهمی در برنامه ریزی صاحبان کسب و کار خواهد بود.
به گفته این فعال بخش خصوصی، ارتباط صنعت و دانشگاه با دعوت از پژوهشگاه های مختلف توسعه شیمیایی در این دوره از نمایشگاه پیش بینی شده است .
وی خاطر نشان کرد: امروز اگر به دنبال جایگزینی کالای ایرانی به جای خارجی در سبد مصرف مردم هستیم باید به ارائه کالای باکیفیت بپردازیم که جز با تقویت پژوهش میسر نمی شود.
دومین نمایشگاه بین المللی مواد و صنایع شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی از امروز تا هفدهم آذرماه هر روز از ساعت 10 تا 17 در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب آماده بازدید علاقمندان است.
اقتصام**3065**2078**9189

 

منبع ایرنا

کلید واژه :

صنایع شیمیایی

،

تجهیزات آزمایشگاهی

ثبت نظرات
captcha