کد خبر : ۳۴۴۹۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

فرونشست زمین در اصفهان با جدیت پیگیری شود/زلزله در کمین نصف جهان

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه خطر زلزله در کمین اصفهان است، گفت: خطر فرونشست زمین نیز از جمله مهم ترین مسائلی است که باید به صورت جدی پیگیری شود.

فرونشست زمین در اصفهان با جدیت پیگیری شود/زلزله در کمین نصف جهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان، منصور شیشه فروش در جلسه تفاهم نامه بهینه سازی مصرف انرژی و بهره گیری ازانرژی های خورشیدی که در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: باید از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی بیشتر استفاده شود و انتظار می رود برای اجرایی شدن تفاهم نامه، هر دستگاه به وظایف خود عمل کند، تفاهم نامه به صورت کامل بررسی و نقطه نظرات به صورت مکتوب ارسال و از دستگاه های برتر نیز تقدیر شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اضافه کرد: در اجرای این تفاهم نامه هر دستگاه وظیفه ای دارد و هر کس به اندازه خودش مسئول است هر دستگاه اجرایی باید وظایف خود را برای اجرای آن لیست کرده و ارائه دهد.

شیشه فروش با اشاره به اینکه برخی مصوبات تفاهم نامه قبلی اجرا نشده است، افزود: عملکرد و چالش های اجرایی شدن مصوبات باید مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود چرا بعضی مصوبات اجرا نشده است و برای آن راهکار ارائه شود.

وی با اشاره به زلزله کرمانشاه و مناطق بازسازی شده توسط دستگاه های اجرایی استان اصفهان، گفت: با توجه به اینکه بازسازی هابا کیفیت خوبی انجام گرفته است با وجود زلزله های اخیر مشکلی برای این ساختمان ها پیش نیامده است.

شیشه فروش در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه به منظور بهینه سازی مصرف انرژی مردم باید آموزش ببینند، اظهار داتش: تفاهم نامه ها باید به گونه ای باشد که حداقل در یک مورد بازدهی کامل داشته باشد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت زلزله خاموش در استان اصفهان، گفت: خطر زلزله  در کمین اصفهان است و فرونشست زمین نیز از جمله مهم ترین مسائلی است که باید به صورت جدی پیگیری شود.

رییس کمیسیون انرژی، محیط زیست و استاندارد مصالح ساختمانی سازمان نظام مهندسی کشور در خصوص برگزاری همایش ساختمان پایدار و انرژی و ابعاد آن در این جلسه توضیحاتی ارائه داد و بر همکاری بین ارگان های اجرایی استان تاکید کرد و از تشکیل کارگاه های تخصصی در این نمایشگاه خبر داد.

کلید واژه :

فرونشست زمین در اصفهان

،

زلزله

ثبت نظرات
captcha