کد خبر : ۳۴۴۹۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پسماند 95 درصد از مطب پزشکان اراکی مدیریت می شود

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اراک گفت: پسماند بیش از 95 درصد از مطب های این شهرستان که تولید کننده مواد زاید عفونی هستند مدیریت می شود.

پسماند 95 درصد از مطب پزشکان اراکی مدیریت می شود

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، سید «مجید میراکبری» در گفت و گو با افزود: 315 مطب با سازمان پسماند شهرداری اراک قرارداد دارند و مواد زاید عفونی تولیدی آن ها طبق برنامه مدیریت و برای امحا و دفع بهداشتی به این سازمان تحویل می شود.
وی بیان کرد: حدود 20 مطب در شهرستان اراک مشمول قرارداد پسماند عفونی با شهرداری هستند که هنوز نسبت به این امر اقدام نکرده اند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اراک ادامه داد: روزانه حدود سه تن پسماند عفونی خطرآفرین در سطح مراکز درمانی و تشخیصی و مطب های پزشکان اراک تولید می شود.
میراکبری اظهار داشت: بیمارستان های اراک دارای دستگاه اتوکلاو هستند و پسماندهای آزمایشگاه ها نیز کم خطر و بی خطر سازی می شود.
وی توضیح داد: پسماند مطب های پزشکی و کلینیک ها که دستگاه بی خطر سازی ندارند باید بر اساس قرارداد به سازمان پسماند شهرداری تحویل شود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اراک خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک مکلف است بر اساس قرارداد با پرشکان در حمل و انتقال این پسماندها به محل دفن و دفع اصولی آن ها نکات لازم را رعایت کند.
میراکبری افزود: دفع بهداشتی پسماندهای عفونی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و سازمان پسماند شهرداری اراک باید در این راستا از روش های بی خطر و کم خطرسازی کشورهای پیشرفته الگوگیری کند.
کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از 520 هزار نفر جمعیت زندگی می کند.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

پسماند

،

مطب پزشکان اراکی

ثبت نظرات
captcha