کد خبر : ۳۴۴۹۵۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

ذرات معلق در هوای اراک از استاندارد فراتر رفت

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: میزان ذرات معلق در هوای اراک فراتر از حد مجاز و استانداردهای زیست محیطی رفت و کیفیت هوا برای گروه های سنی حساس ناسالم اعلام شد.

ذرات معلق در هوای اراک از استاندارد فراتر رفت

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، «رضا میرزایی» در گفت و گو با افزود: بر اساس گزارش مرکز پایش آلاینده های هوای اراک شاخص کیفیت هوای این کلانشهر در ساعت 10 صبح روز جاری (یکشنبه) به 40 میکروگرم بر متر مکعب رسید که نشانگر وضعیت ناسالم برای گروه های سنی حساس است.
وی بیان کرد: شاخص استاندارد سنجش آلاینده های هوا 35 میکروگرم بر متر مکعب است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی توصیه کرد: در روزهایی که کیفیت هوا ناسالم است گروه های سنی حساس از جمله کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی ریوی، سخت درمان و سالمندان از تردد در فضاهای باز خودداری کنند.
کلانشهر اراک با 520 هزار نفر جمعیت به لحاظ اقلیمی از سه سمت با کوه محصور شده و از یک سمت نیز با تالاب کویری میقان همجوار است.
وجود کانون ها و چشمه های غبار نمکی در تالاب کویری میقان اراک یکی از عوامل بالقوه برای آلایندگی این کلانشهر است و با کمترین وزش باد ریزگردها با منشا محلی قابلیت انتقال در هوای اراک را دارند.
تالاب میقان مهمترین کانون بحرانی فرسایش بادی دارای مطالعات فنی در استان مرکزی است که مساحت این کانون 12 هزار هکتار است و میزان فرسایش بادی آن در هر هکتار 100 تن در سال است.
کلانشهر اراک پارسال 70 روز آلوده و از ابتدای سال جاری تاکنون 37 روز آلوده را در کارنامه خود دارد.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

ذرات معلق

،

هوای اراک

ثبت نظرات
captcha