کد خبر : ۳۴۴۹۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اخبار کوتاه زیست محیطی استان اصفهان

وضعیت ناسالم هوای اصفهان، جلوگیری از فعالیت سه واحد آلوده کننده درمبارکه، تشکیل جلسه شورای اداری حفاظت محیط زیست ، جلوگیری از فعالیت یک واحد بسته بندی غیر قانونی پسماندهای ویژه صنعتی در شاهین شهر و صدور حکم رفع تصرف اراضی ملی در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز از مهمترین اخبار زیست محیطی در استان اصفهان است.

اخبار کوتاه زیست محیطی استان اصفهان

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، بابک صادقیان رئیس اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان از 24 ساعت گذشته تا 7 صبح امروزیکشنبه 11 آذر با میانگین 148 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس ثبت شده است.
وی سکون هوا ، افت نسبی دما و شرایط پایدار را دلیل ناسالم بودن کیفیت هوای کلانشهر اصفهان عنوان کرد.

** سومین جلسه شورای اداری حفاظت محیط زیست استان اصفهان با حضورکلیه اعضاء برگزار شد
سومین جلسه شورای اداری حفاظت محیط زیست استان اصفهان به ریاست سید رحمان دانیالی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و با حضور کلیه مدیران ستادی و ادارات شهرستان تشکیل شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در این جلسه بر لزوم همدلی درون سازمانی تاکید کرد و با اشاره به اصل 50 قانون اساسی، خواستار جلب مشارکت مردمی و بین بخشی گسترده تر در مباحث زیست محیطی شد.
وی اظهار داشت: بدون همراهی و حضور مردم ، دوستداران و خیران محیط زیست حل مشکلات و معضلات زیست محیطی میسر نیست و نقش تشکل های مردمی در این زمینه مهم و تاثیرگذار است.
در این جلسه معضلات زیست محیطی و امکانات مورد نیاز برای اعمال قوانین، انجام وظایف و ماموریت های سازمانی اداره کل مورد بررسی قرار گرفت. شورای اداری حفاظت محیط زیست استان در فواصل دو ماهه تشکیل می شود.

**جلوگیری از فعالیت سه واحد صنعتی و معدنی آلوده کننده محیط زیست در شهرستان مبارکه
ان شنتیایی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مبارکه گفت: سه واحد صنعتی و معدنی متخلف در سطح شهرستان مبارکه به رغم اخطاریه های صادره و قانونی مبنی بر اتخاذ تمهیداتی در راستای رفع آلودگی و توجه نکردن به این موضوع از سوی مسئولان واحدها و ایجاد آلودگی شدید طی مراحل قانونی و با اخذ دستور قضایی با پیگیری این اداره پلمپ شدند.

** یک واحد صنعتی که در زمینه بسته بندی غیر قانونی پسماندهای ویژه صنعتی فعالیت داشت در شاهین شهر اصفهان پلمب شد.
مهدی پور قاسم رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهین شهر و میمه دراین باره گفت: با دستور مراجع قضایی واحد صنعتی که به صورت غیر مجاز اقدام به بسته بندی پسماندهای ویژه واحدهای صنعتی می کرد پلمب شد.
وی اظهار داشت: مسئول یکی از واحدهای صنعتی شهرستان، بدون اخذ مجوزهای زیست محیطی اقدام به انتقال پسماندهای ویژه یکی از واحد های صنعتی استان به حوزه شهرستان شاهین شهر و میمه و سپس بسته بندی آن می کرد که به دلیل فعالیت توام با آلودگی وا انتشار گازهای آلاینده و فراهم نمودن آلودگی های محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی ، به دادسرا معرفی شد.
وی گفت: پس از تحقیقات و بررسی های صورت گرفته به استناد ماده 114 آیین دادرسی کیفری منجر به دستور مراجع قضایی مبنی بر پلمپ و ممانعت از فعالیت واحد شد. در همین راستا کارشناسان این اداره و مامورین انتظامی نسبت به پلمپ خط تولید واحد اقدام و از فعالیت واحد جلوگیری به عمل آمد.

** صدور حکم رفع تصرف اراضی ملی در منطقه حفاظت شده کرکس شهرستان نطنز
علیرضا غلامی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نطنز گفت: یگان حفاظت محیط زیست این اداره حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده کرکس متوجه تصرفات و تخریب در اراضی ملی منطقه حفاظت شده کرکس به مساحت تقریبی 13 هزار متر مربع شدند که طی گزارش و تنظیم شکایت در مراجع قضایی ، دادگاه شعبه 101 کیفری نطنز متصرف را به استناد ماده 690 قانون مجازات اسلامی به تحمل 6 ماه حبس تعزیری و رفع تصرف و اعاده به وضع سابق محکوم شد.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

اخبار کوتاه زیست محیطی

،

استان اصفهان

،

زیست محیطی

ثبت نظرات
captcha