کد خبر : ۳۴۴۹۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

دهمین جشنواره نخستین واژه آب در بوشهر برگزار شد

دهمین جشنواره فراگیری نخستین واژه آب با حضور مسئولان در مدرسه ابتدایی معینی شهر بوشهر برگزار شد.

دهمین جشنواره نخستین واژه آب در بوشهر برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، محمود قاسمی معاون ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر پیش از ظهر یکشنبه در این جشن با بیان اینکه منابع آبی استان بوشهر محدود است اظهار داشت: استان در سال جاری با مشکلات فراوانی در بحث آب روبرو بود که مشقت زیادی را بر مردم وارد کرد.

وی با اشاره به اینکه موضوع آب یک موضوع فرا دستگاهی است خاطرنشان کرد: این موضوع باید مورد توجه همه دستگاه های دولتی استان، خانواده ها قرار گیرد و همه در استفاده صحیح از آن همت کنند.

معاون ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر اضافه کرد: جشنواره نخستین واژه آب، با هدف آموزش و ترویج فرهنگ مدیریت مصرف بهینه آب و صرفه جویی برگزار می شود که امید است در آینده ای نزدیک شاهد اثرات آن باشیم.

وی با بیان اینکه نهادینه کردن مصرف آب یکی از وظایف مهم واساسی مدیران و مسئولان است ادامه داد: متاسفانه در بخش های کشاورزی، صنعتی و خانگی، آب زیادی مصرف می شود که بایستی با نهادینه ساختن فرهنگ صرفه جویی به حفظ آن کمک کنیم.

قاسمی با اشاره به کاهش منابع آبی استان و بحران آب در کشور تصریح کرد: فرهنگ سازی در مصرف آب و ضرورت مصرف بهینه موضوع بسیار مهمی است که باید از مدارس آغاز شود و آموزش به این نسل به ویژه در دوره ابتدایی و استمرار این حرکتها می تواند نتایج موثر و ماندگاری را در آینده داشته باشد.

وی بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی در تمام امورات زندگی تاکید و گفت: اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی به منظور ترویج فرهنگ استفاده صحیح از آب به یک ضرورت تبدیل شده است و همکاری تمامی دستگاهها  لازم و ضروری است.

قاسمی با اشاره به اینکه اگر آب به طور صحیح استفاده شود با مشکلات کمتری روبرو می شویم افزود: آب اساسی ترین و حیاتی ترین نیاز انسان ها است و مدیریت بهینه و صرفه جویی در مصرف آن بسیار مهم و ضروری است.

معاون ابتدایی آموزش و پرورش استان با اشاره به برگزاری دومین جشنواره نقاشی آب مساوی با زندگی در دوره ابتدایی بیان داشت: این دوره از مسابقات با حضور ۸ شهرستان استان و در پایه های سوم و ششم ابتدایی اجرا شد.

قاسمی ابراز داشت: شش هزار و ۵۸۳ اثر مربوط به مسابقه در شهرستان ها جمع شد که پس از داوری در شهرستان شش اثر از هر شهرستان به دبیرخانه مسابقات در اداره کل ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاهی از اثرات برتر در اداره کل برپا شده است یادآور شد: پس از ارزیابی استانی شش اثر برگزیده استانی که سه اثر مربوط به پایه سوم و سه اثر هم مربوط به ششم بود حائز مقام شدند که جوایز آن نیز در برنامه اهدا شد.

این مقام مسئول یادآور شد: موافقت نامه ای بین دو اداره کل آموزش وپرورش واداره آب وفاضلاب دراستان منعقد شده است که برگزاری برنامه های آموزشی درآموزش وپرورش در راستای همین موافقت نامه است.

جشن فراگیری نخستین واژه آب این بار در مدرسه ابتدایی معینی شهر بوشهر با حضور معاون عمرانی استانداری بوشهر، مدیرکل آموزش و پرورش استان، سرپرست آبفای شهری، مدیرکل آبفای روستایی استان و مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوشهر برگزار شد.

منبع مهر

کلید واژه :

جشنواره

،

واژه آب

ثبت نظرات
captcha