کد خبر : ۳۴۴۹۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نقاط حادثه خیز شبکه توزیع آب خاورشهر اصلاح شد

مدیر امور آب و فاضلاب خاورشهر گفت: 130 متر از نقاط حادثه خیز شبکه توزیع آب شرب خاورشهر پس از پایش و شناسایی دقیق اصلاح و بازسازی شد.

نقاط حادثه خیز شبکه توزیع آب خاورشهر اصلاح شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، روح اله سلطانی با اشاره به اینکه 50 انشعاب تجاری بازار خاورشهر نیز بازسازی شد اظهار داشت: شبکه توزیع آب این شهر دارای قدمت بالایی است و سال های طولانی بهره برداری از این شبکه همراه با استفاده از تجهیزات وتاسیسات قدیمی، موجب فرسودگی شدید این شبکه و افزایش تعداد حوادث شبکه و انشعاب ها شده است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون نزدیک به 30 کیلومتر از شبکه توزیع این شهر نیازمند بازسازی و نوسازی است افزود: بازسازی کل شبکه و انشعاب های فرسوده این شهر نیازمند منابع مالی و زمان زیاد است به همین دلیل "طرح اضطراری بازسازی نقاط حادثه خیز و محدوده های دارای آمار بالای حوادث شبکه" در دستور کار امور آب و فاضلاب خاورشهر قرار گرفته است.
سلطانی ادامه داد: "طرح اضطراری بازسازی نقاط حادثه خیز و محدوده های دارای آمار بالای حوادث شبکه" خاور شهر با هدف کاهش حوادث شبکه توزیع، کاهش هزینه های جاری، کاهش هدر رفت آب، ارائه خدمات شایسته تر و جلب رضایت مشترکان برشمرد.
وی عنوان کرد: آمار و اطلاعات حوادث شبکه در نخستین گام از اجرای این طرح مورد پایش و ارزیابی قرار گرفت و با بررسی پراکندگی و تعداد حوادث، محدوده های دارای حوادث بالا شناسایی و اولویت بندی شد، بر اساس پایش های صورت گرفته محدوده انشعاب های تجاری فاز 2 بازار خاورشهربه عنوان اولویت نخست، بازسازی و نوسازی شد.
سلطانی با بیان این که انجام عملیات بازسازی واصلاح شبکه به صورت امانی و تنها توسط 2 گروه دونفره امدادی انجام شده است افزود: نکته مهمی که در اجرای این طرح عمرانی قابل اشاره است کاهش و صرفه جویی 55 درصدی هزینه هاست که به دلیل اجرای عملیات به صورت امانی محقق شد و طی آن 130 متر از شبکه توزیع آب خاورشهر به قطر 100 میلیمتر و تعداد 50 انشعاب آب تجاری این شهر اصلاح و بازسازی شد.
وی با اشاره محدودیت ها و مشکلات اجرای این عملیات عمرانی اظهار داشت: محدودیت محل عبور برای رفت و آمد عابران و ضرورت دقت زیاد در رعایت ایمنی در سطح بازارچه، حجم زیاد بتن های تخریبی کف خیابان، مانع بودن لوله های قدیمی درمسیرحفاری ولوله گذاری واختلاف سطح سکوهای مجتمع های تجاری از جمله مشکلات وموانع اجرای این طرح عمرانی بود که با تلاش کارکنان این اداره از سر راه برداشته شدند.
، خاورشهر نام شهرکی در بزرگراه امام رضا (ع) در فاصله 11 کیلومتری از جنوب شرقی شهر تهران است.
منبع ایرنا

کلید واژه :

نقاط حادثه خیز

،

شبکه توزیع آب خاورشهر

،

شبکه توزیع آب

ثبت نظرات
captcha