کد خبر : ۳۴۴۹۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

یک هزار و 600 پروژه نیمه تمام در استان تهران وجود دارد

معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت استان تهران گفت: امسال از یکهزار و 600 پروژه نیمه تمام در استان تهران که بخش عمده آن مربوط به آموزش و پرورش و ورزش است که باید با مشارکت بخش خصوصی تکمیل شود.

یک هزار و 600 پروژه نیمه تمام در استان تهران وجود دارد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، شهرام عدالتی عصر یکشنبه در جلسه بررسی پروژه های نیمه تمام اظهار داشت: برای تکمیل پروژه های قابل واگذاری در استان تهران حدود هشت هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته دو هزار و 400 پروژه در استان تهران وجود داشت که برخی از آنها به پایان رسیده است و بخشی هم تجمیع شده است افزود: طبق قانون اجازه واگذاری پروژه های آموزش و پرورش وجود ندارد.
عدالتی ادامه داد: در قانون بودجه سال 97 که سال بعد نیز تکرار می شود تبصره 18 و 19 به این موضوعات اختصاص پیدا کرده که در بند الف تبصره 18 بیش از 45 هزار میلیارد تومان برای حمل و نقل، بازآفرینی شهری و غیره در نظر گرفته شده که 20 درصد اعتبارات بابت کمک های فنی و اعتباری به پروژه ها اختصاص پیدا می کند.
وی با اشاره به اینکه 18 پروژه سال گذشته به صورت اجاره واگذار شده است افزود: یکی از بندهای ذیل تبصره 19 این است که دستگاه های دولتی بدون اجازه هیئت وزیران می توانند اموال شان را بفروشند که متأسفانه از این فرصت در استان تهران استفاده نشده است.
عدالتی تصریح کرد: دولت توانایی پاسخگویی به پروژه های نیمه تمام را ندارد، باید کار به بخش خصوصی واگذار شود که در برنامه بودجه سال آینده پروژه های قابل واگذاری هر استان به تفکیک مشخص می شود که تهران موقعیت مناسبی برای جذب سرمایه گذار دارد که باید از این فرصت به درستی استفاده شود.
عدالتی گفت: در کل کشور 80 هزار پروژه نیمه تمام داریم که 450 هزار میلیارد تومان برای اتمام آن ها اعتبار نیاز است و حداقل 10 سال طول می کشد که این اقدام انجام شود.
همچنین مدیرکل فنی و امورعمرانی استاندار تهران در این جلسه با اشاره به پروژه های قابل واگذاری به بخش خصوصی در استان تهران اظهار داشت: در حوزه فرهنگ و ارشاد 2 هزار و 700 متر مربع پروژه قابل واگذاری تعریف شده است.
علی اکبر خراسانی بیان کرد: در حوزه آب منطقه ای تهران نیز پساب ری، ورامین و پاکدشت به میزان 200 میلیون مترمکعب و تامین آب تهران به میزان 165 میلیون مترمکعب در دست بررسی است که قابلیت واگذاری دارد.
وی با اشاره به دیگر پروژه ها افزود: در حوزه فنی و حرفه ای 5 هزار و 435 مترمربع به روش bot و در حوزه ورزش و جوانان نیز زمین چمن مصنوعی 7 هزار مترمربع و سالن ورزشی نیمه تمام نیز قابلیت واگذاری دارد.
وی خاطرنشان کرد: 108 کیلومتر پروژه در چارچوب فعالیت اداره راه و شهرسازی و 10 کیلومتر پروژه در قالب اداره آب و فاضلاب روستایی نیز قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارد.
همچنین معاون عمرانی استانداری تهران نیز در این جلسه گفت: باید دسترسی به پورتال ملی در ارتباط با این پروژه ها برای دستگاه های عضو کمیته فراهم و مستندات لازم از پروژه ها نیز تهیه شود تا اطلاعات واحدی داشته باشیم.
احمد تواهن افزود: این جلسه در راستای پیگیری مباحث کمیسیون عمران مجلس است تا مشکلات و موانع واگذاری پروژه ها شناسایی و پیشنهاداتی برای اجرایی آن ارائه شود.
معاون عمرانی استانداری تهران با اشاره به مشکلات پیش روی پروژه ها گفت: برخی مشکلات مربوط به ماهیت و بخشی دیگر مربوط به ایرادات حقوقی، مالی و اجرایی است و برای اینکه بتوانیم ظرفیت های موجود در بخش خصوصی را لحاظ کنیم نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و مشاغل نیز دعوت شده اند.
وی با اشاره به لزوم پیگیری تبصره 19 در استان تهران عنوان کرد: در شورای برنامه ریزی باید مباحث مرتبط با تبصره 19 مطرح و مصوبات آن ابلاغ تا انگیزه برای دستگاه های استان ایجاد شود.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

پروژه نیمه تمام

،

استان تهران

ثبت نظرات
captcha