کد خبر : ۳۴۴۹۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

اجرای برنامه بارورسازی ابر ها در ۱۰ استان کشور

اجرای برنامه بارورسازی ابر ها در ۱۰ استان کشور

اجرای برنامه بارورسازی ابر ها در ۱۰ استان کشور

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از وزارت نیرو، فرید گلکار، با بیان اینکه برای اجرای این پروژه با همکاری نیروی هوا و فضای سپاه هیچ مانعی نداریم و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد، تصریح کرد: این پروژه در استان های یزد، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، خوزستان، کرمان و از طریق هواپیما و مناطقی همچون خراسان جنوبی و آذربایجان شرقی و غربی از طریق پهپاد اجرا خواهد شد. در صورت تامین اعتبار، باروری ابر ها در استان کرمانشاه نیز به شیوه زمینی و از طریق ژنراتور انجام خواهد شد.

وی اظهار کرد: قرارداد تامین پهپاد، مواد باروری، هواپیما و تجهیزات قابل نصب روی آن با نیروی هوا و فضای سپاه آماده شده و به زودی وارد فاز اجرا خواهیم شد.

گلکار با اشاره به تامین «فلیر» و «پیروپاترون» به عنوان مواد قابل استفاده در باروری ابر ها تصریح کرد: فلیر توسط نیروی هوافضا و پیروپاترون توسط صنایع دفاع در داخل تولید می شود. امکان خرید خارجی این مواد نیز وجود دارد، اما از چندین منظر، بهتر و شایسته است از تولید داخل استفاده شود.

این مقام مسوول با بیان اینکه تا اواخر اردیبهشت ماه امکان اجرای بارور سازی ابر ها در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: در صورت تسریع در انجام امور و تبادل تفاهم نامه با نیروی هوافضا امکان آغاز و آمادگی برای اجرای پروژه های افزایش بارش نیز وجود دارد.

کلید واژه :

بارورسازی ابر ها

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha