کد خبر : ۳۴۴۹۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

نقش دستگاه های پیشرفته رادیولوژی در تشخیص دقیق بیماری و حفاظت در برابر اشعه

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: با استفاده از دستگاه های پیشرفته می توان از طریق دوز پایین اشعه تصویرهای دقیقی را از محل مورد نظر در بدن به دست آورد بدون اینکه نگران خطرات آن باشیم.

نقش دستگاه های پیشرفته رادیولوژی در تشخیص دقیق بیماری و حفاظت در برابر اشعه

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،مرتضی صانعی طاهری در آستانه برگزاری سی و پنجمین کنگره سالیانه رادیولوژی اظهار داشت: این کنگره با حضور اساتید داخلی و خارجی سوم تا ششم اردیبهشت ماه سال آینده برگزار و جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه های مختلف رادیولوژی مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد.

 وی افزود: محورهای اصلی این کنگره نورورادیولوژی، رادیولوژی زنان و مامایی، رادیولوژی سرطان، رادیولوژی هیبرید و حفاظت در مقابل اشعه است.

دبیر سی و پنجمین کنگره سالیانه رادیولوژی ادامه داد: پس از کشف اشعه ایکس انقلابی در تشخیص بیماری ها از طریق تصویر برداری ایجاد شد و در واقع رادیولوژی امروزه نقطه تلاقی علم و تکنولوژی به شمار می رود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه تصویربرداری از طریق اشعه یونیزان می توانند مضراتی را برای پرسنل و بیماران به همراه داشته باشد، گفت:  شعار کنگره امسال پرتوهای بان بوده چرا که با استفاده از دستگاه پیشرفته می تواند از طریق دوز پایین اشعه و تصویرهای دقیقی را از محل مورد نظر در بدن به دست آورد.

 صانعی طاهری یادآور شد: با استفاده از تصویر برداری پیشرفته و دستگاه های مجهز می توان به تشخیص زودرس بیماری ها دست پیدا کرد در حالی که از مضرات اشعه یونیزان نیز در امان بمانیم.
 وی گفت: کشور ما نیز ضرورت دارد که به سمت دستگاه پیشرفته رادیولوڗی با دوز پایین رود تا در غربالگری و پیشگیری از بیمارهای مختلف همچون سرطان ریه بتوانیم بسیار موفق عمل کنیم.

 عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه برگزاری سی و پنجمین کنگره رادیولوژی می تواند علاوه بر بروزرسانی اطلاعات رادیولوژیست ها در ارتقاء آگاهی آنها در زمینه نقش رادیولوژی در تشخیص، پیشگیری و درمان سرطان موثر واقع شود، افزود: در کنار این کنگره کارگاه های اختصاصی در ارتباط با رشته های مرتبط با رادیولوژی همچون ام آر آی زانو یا سی تی آنژیوگرافی عروق کرونر برگزار خواهد شد.

منبع فارس

کلید واژه :

دستگاه های پیشرفته رادیولوژی

،

تشخیص دقیق بیماری

،

حفاظت در برابر اشعه

ثبت نظرات
captcha