کد خبر : ۳۴۴۹۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

زلزله 6.3 ریشتری در جنوب شرق اندونزی موجب وحشت مردم شد

منابع خبری گزارش دادند زلزله ای به قدرت 6.3 ریشتر جنوب شرقی اندونزی را لرزاند که با توجه به تلفات زیاد زلزله های اخیر موجب وحشت عمومی دراین منطقه شد.

زلزله 6.3 ریشتری در جنوب شرق اندونزی موجب وحشت مردم شد

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، مرکز زلزله شناسی آمریکا با انتشار اطلاعیه ای در این زمینه گفت این زلزله اواخر شب گذشته در130 کیلومتری شهر تیاکور در جنوب شرق اندونزی به وقوع پیوسته اما امواج سونامی در پی نداشته است.
مسئولان محلی به رسانه های اندونزی اعلام کردند این زلزله به مدت 5 ثانیه دراین منطقه همه چیز را لرزانده است و بررسی ها در مورد خسارات و تلفات احتمالی آغاز شده است.
طبق گزارش سازمان ملی مقابله با حوادث طبیعی اندونزی این زلزله در عمق 140 کیلومتری زمین رخ داده است.
مردم دراین منطقه وحشت زده هستند و به دلیل اینکه زلزله ها در اندونزی دارای پس لرزه های قوی نیز هستند و درعین حال اندونزی در ماههای اخیر زلزله های مرگبار زیادی را تجربه کرده، از منازل خود خارج شده و در خیابان ها و اماکن عمومی به سر می برند.
زلزله پرقدرت 7.5 ریشتری و پس لرزه های بالای 5 ریشتری آن در ماه سپتامبر ( شهریور) سال جاری در شهر پالو جزیره سولاوسی 2 هزار و 200 کشته و یک هزار نفر مفقود و هزاران نفر بی خانمان برجای گذاشت.
مجمع الجزایر اندونزی که محصور در آبهای اقیانوس آرام است، همچنین در مرداد سال جاری شاهد زلزله پرقدرت بالای 6 ریشتر در جزیره لومبوک در شرق این کشور بود که بیش از 550 کشته و هزاران بی خانمان برجای گذاشت.
این کشور با بیش از 17 هزار جزیره در کمربند آتش و زلزله در اقیانوس آرام واقع شده که وقوع فجایع طبیعی متعدد و مهیب اعم از زلزله، آتشفشان و سونامی هر ساله شمار زیادی قربانی و خسارات بسیار زیادی برجای می گذارد.
زلزله سال 2004 در جزیره سوماترا موجب بروز سونامی سهمگین در سراسر اقیانوس هند شد که 226 هزار تن را در 13 کشور، از جمله بیش از 120 هزار شهروند در اندونزی را قربانی کرد.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

زلزله

،

جنوب شرق اندونزی

ثبت نظرات
captcha