کد خبر : ۳۴۴۹۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

گزارش تغییرات اقلیمی آمریکا ترامپ را به چالش کشید

گزارش دوره ای تغییرات اقلیمی آمریکا در حالی منتشر شد که رئیس جمهوری این کشور همواره مخالف گرمایش جهانی و تاثیر آن بر تغییرات آب و هوایی بوده است.

گزارش تغییرات اقلیمی آمریکا ترامپ را به چالش کشید

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت آمریکا جمعه شب گزارش دوره ای تغییرات اقلیمی را که هر 4 سال یک بار منتشر می شود، ارائه داد.
این گزارش اذعان می کند که تغییر اقلیم تا پایان قرن بیست و یکم صدها میلیارد دلار هزینه بر دست اقتصاد آمریکا می گذارد و از بهداشت انسانی گرفته تا زیرساخت و تولیدات کشاورزی همه چیز را دچار آسیب می کند.
گزارش تغییرات اقلیمی که با همکاری ده ها سازمان و وزارتخانه دولتی آمریکا تدوین شده، تاثیر گرمایش جهانی بر تغییرات اقلیمی و شدت گیری حوادث طبیعی همچون توفان را تایید می کند.
در حالی که این گزارش از سوی نهادهای دولتی خود آمریکا تهیه شده، کاخ سفید در واکنشی عجیب آن را «غیردقیق» توصیف کرد.
تایید فاجعه بار بودن تاثیر اعمال انسانی بر آب و هوای زمین در این گزارش در حالی است که رد نظریه گرمایش جهانی و تاثیر سوء رفتارهای انسانی بر آن سیاست رسمی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور بوده است.
ترامپ در یکی از اولین اقدام ها در آغاز دوران ریاست جمهوری خود، آمریکا را از توافق آب و هوایی پاریس که در سال 2015 برای پیشگیری از تغییرات اقلیمی به امضای نزدیک به 200 کشور رسید، خارج کرد.
رئیس جمهوری آمریکا این توافق را به ضرر اقتصاد آمریکا دانسته و منافع آن برای حفظ محیط زیست را ناچیز توصیف کرد.
ترامپ همچنین برای افزایش تولید سوخت های فسیلی از جمله نفت، قوانین و مقررات وضع شده در دوران باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای را لغو کرد.
وی بارها در پیام های توئیتری خود نظریه گرمایش جهانی را به سخره گرفته است.
گرمایش جهانی یا گرم شدن زمین نام پدیده ای است که منجر به افزایش میانگین دمای زمین و سطح اقیانوس ها شده و با تغییر آب و هوای زمین در نهایت باعث خشکسالی شدید، گرمای سوزان و توفان های وحشتناک می شود.

کلید واژه :

گزارش تغییرات اقلیمی آمریکا

،

تغییرات اقلیمی آمریکا

،

تغییرات اقلیمی

ثبت نظرات
captcha