کد خبر : ۳۴۴۹۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

طرفداران محیط زیست مقصر آتش سوزی کالیفرنیا

در حالی که دولت ترامپ از مهار آش سوزی جنگل های کالیفرنیا ناتوان مانده، وزیر کشور وی طرفداران محیط زیست را مقصر این آتش سوزی معرفی کرد.

طرفداران محیط زیست مقصر آتش سوزی کالیفرنیا

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از خبرگزاری رویترز، رایان زینک وزیر کشور دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت که آتش سوزی جنگل های ایالت کالیفرنیا به خاطر دادخواست هایی بوده است که طرفداران محیط زیست برای مقابله با طرح های «مدیریت جنگل» این دولت مطرح می کرده اند.
وزارت کشور آمریکا در نظر داشته با قطع برخی درختان، طرح هایی را برای تُنُک سازی جنگل های ایالت کالیفرنیا اجرا کند تا از آتش سوزی این جنگل ها پیشگیری شود.
در آتش سوزی جنگل های شمال کالیفرنیا موسوم به «کمپ فایر» که از پنجشنبه گذشته شروع شد، تاکنون دست کم 79 نفر کشته شده اند و شهر «پارادایس» کاملا به خاکستر تبدیل شده است.
در این آتش سوزی که دولت آمریکا با وجود به کاری گیری هزاران آتش نشان از مهار آن ناتوان بود، صدها نفر نیز ناپدید شده اند که هنوز خبری از سرنوشت آنان در دست نیست.
زینک در حالی طرفداران محیط زیست را متهم کرد که آلمان را الگوی طرح مدیریت جنگل وزارتخانه تحت امر خود دانست.
ترامپ نیز پیشتر مدعی شد که «سالی نینیستو» رئیس جمهوری فنلاند به وی گفته که فنلاندی ها با تمیز کردن سطح جنگل با چنگک از آتش سوزی جلوگیری می کنند.
این اظهارات ترامپ علاوه بر اینکه از سوی نینیستو تکذیب شد، مورد تمسخر گسترده از سوی کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت.
ترامپ که در یکی از اولین اقدام های خود پس از به قدرت رسیدن، آمریکا را از توافق آب و هوایی پاریس خارج کرد، به شدت مخالف تغییرات آب و هوایی بوده و تاثیر آن بر حوادثی همچون آتش سوزی جنگل ها را رد می کند.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

طرفداران محیط زیست

،

آتش سوزی کالیفرنیا

،

محیط زیست

ثبت نظرات
captcha