کد خبر : ۳۴۴۹۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

پایش زیست محیطی 189 واحد قزوین در حوزه پساب و فاضلاب خروجی

مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین گفت: طی نیمه نخست سال جاری 189 واحد تولیدی استان در حوزه پساب و فاضلاب خروجی پایش زیست محیطی شدند.

پایش زیست محیطی 189 واحد قزوین در حوزه پساب و فاضلاب خروجی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین، حسن پسندیده افزود: در راستای ماموریت های محوله به سازمان حفاظت محیط زیست و اجرای برنامه های کنترل و نظارت و پایش های زیست محیطی در استان طی نیمه نخست امسال از 189واحد صنعتی نمونه برداری پساب و فاضلاب خروجی انجام شده است.
وی اظهار داشت: طی این مدت همچنین 37 مورد نمونه برداری هوا نیز از خروجی دودکش های واحدهای صنعتی انجام گرفته است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست قزوین اظهار داشت: در راستای اجرایی شدن طرح خود اظهاری، 116 مورد گزارش از واحدهای صنعتی با استفاده از ظرفیت و توان آزمایشگاه های معتمد دریافت و مورد رسیدگی کارشناسان محیط زیست قرار گرفت.
پسندیده افزود: نظارت بر 10 مرکز آزمایشگاه معتمد از دیگر اقدام های صورت گرفته کارشناسان در حوزه آزمایشگاه اداره کل بوده است.
وی تصریح کرد: در ادامه فعالیت آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین، در 6 ماهه اول سال 41 مورد نمونه برداری نیز از تصفیه خانه های فاضلاب مرکزی شهری و شهرک های صنعتی استان صورت گرفته و 8 مورد نمونه برداری و آنالیز کیفی آب از رودخانه های استان دریافت و پارامترهای نمونه دریافتی مورد بررسی قرار گرفت.
پسندیده در ادامه گفت: از نمونه فاضلابهای گرفته شده در استان 47 مورد مربوط به حوزه قزوین، 32 مورد مربوط حوزه تاکستان، 38 مورد مربوط به حوزه البرز، 13 مورد مربوط به حوزه بوئین زهرا، 32 مورد مربوط به حوزه آبیک و 27 مورد مربوط به حوزه اداره کل بوده است.
به موجب قوانین و مقررات حفاظت محیط زیست واحدهایی که خروجی منابع آن به آب ،خاک و هوا با استانداردهای مورد پذیرش سازمان حفاظت محیط زیست تطابق نداشته باشد،اخطاریه رفع آلایندگی دریافت می کنند و واحد های مذکور مکلفند ظرف مهلت تعیین شده توسط این سازمان، نسبت به رفع آلایندگی اقدام نمایند در غیر اینصورت از ادامه فعالیت واحد های آلاینده جلوگیری می شود.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

پایش زیست محیطی

،

واحدهای آلاینده

،

محیط زیست ایران

،

منابع محیطینشر آلاینده

،

فوران

،

دی اکسین

ثبت نظرات
captcha