کد خبر : ۳۴۴۹۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

حذف سم سفید از سفره ها و معرفی کوچک ترین گیاه پول ساز

دورهمی ایده پردازان صنایع غذایی، اساتید دانشگاه و سرمایه گذاران این صنعت، در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.

حذف سم سفید از سفره ها و معرفی کوچک ترین گیاه پول ساز

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، در «دومین رویداد ملی ایده بازار خوراک و نوشیدنی» 6 ایده برگزیده از بین حدود 70 طرح به مرحله نهایی راه یافتند و طرح های خود را ارائه دادند که در نهایت، سه ایده به عنوان ایده های برتر شدند.

بخش عمده حاضران، نماینده شرکت ها و کارخانه های صنایع غذایی و سرمایه گذاران این بخش بودند و پس از هر ارائه، پرسش و پاسخ و مذاکرات اولیه بین ارائه دهندگان و فعالان بخش تولید شکل می گرفت. صاحبان هر سه ایده برتر در گفت وگو با خبرنگار پلاس، فرصت به وجود آمده برای ارتباط با صنعت و استقبال آن ها از ایده هایشان را رضایت بخش ارزیابی کردند.

**ایده بازار چیست؟

صنعت، با مسائل و مشکلات حل نشده زیادی مواجه است و هزینه تحقیق و توسعه برای شرکت های کوچک، بالاست. زمانی، دبیر علمی رویداد، با نام بردن از این دو چالش، ایده بازار را واحد تحقیق و توسعه ای به وسعت ایران توصیف کرد و افزود: فلسفه ایده پردازی در دانشگاه امیرکبیر، کمک به بخش تحقیق و توسعه صنایع است، ما مسائل صنایع را دریافت می کنیم و راه حل های مبتنی بر علم و تجربه ارائه می دهیم.

**توصیه قدیمی های خوراکی و نوشیدنی به تازه واردها

در این رویداد علاوه بر ایده های برگزیده، نمایندگان شرکت های موفق صنایع غذایی و سازمان غذا و دارو چالش ها، ظرفیت ها و فرصت های پیش روی صنعت خوراک و نوشیدنی را بررسی کردند و تجربه ها و توصیه های خود را با علاقه مندان این صنعت به اشتراک گذاشتند.

توجه به رشته های بین رشته ای و محصولات فراسودمند که ارزش افزوده بالایی دارند یکی از این توصیه ها بود. همچنین توجه به نیاز بازار برای ارزش آفرینی از دیگر تجاربی بود که به اشتراک گذاشته شد. به عنوان مثال الویه های آماده مصرف و سس های تک نفره زمانی در ایران تولید شدند که به دلیل مشکلات بهداشتی و رواج برخی بیماری ها، عرضه دست ساز این محصولات توسط وزارت بهداشت ممنوع اعلام شد.

توصیه دیگر توجه به ذائقه سنجی پیش از تولید انبوه و نیز پاسخ به 3 سؤال کلیدی در باره جایگاه محصول در بازار بود: محصول برای چه کسی، کجا و چگونه عرضه می شود؟

توصیه دیگر، فارغ التحصیلان دانشگاهی را مخاطب قرار می دهد و از آن ها می خواهد با واژه «فارغ التحصیل» خداحافظی کنند. درواقع ایده های زیادی در صنایع غذایی وجود دارد اما ویژگی های فردی که می خواهد این ایده را پرورش دهد از خودِ ایده مهم ترند این فرد باید همیشه در حال مطالعه، یادگیری و به روزرسانی اطلاعات خود باشد.

**حذف سم سفید از سفره ها

خانواده مهدی زاده که ایده ای برای حذف شکر یا به قول خودشان سم سفید از سفره ها ارائه دادند، رتبه اول این رویداد را کسب کردند. دختر خانواده در مقابل حضار «شیرین کننده گیاهی کم کالری جایگزین شکر» را که بر پایه گیاه استویا است معرفی می کرد و پدر، به سؤالات پاسخ می داد.

آقای مهدی زاده به فرصت های صرفه جویی ارزی ناشی از تولید داخلی این محصول اشاره کرد و گفت: محصول تولید داخل از نمونه چینی و آمریکایی ارزان تر است و در صورت ترویج این محصول، نیاز کشور به واردات شکر نیز کاهش خواهد یافت.

مهدی زاده همچنین از کاربردهای متنوع استویا صحبت کرد و گفت این محصول می تواند به عنوان شیرین کننده در صنایع غذایی و نیز مصرف روزانه خانوارها به عنوان جایگزین شکر باشد. محصولات تولیدشده بر پایه استویا برای افراد مبتلا به دیابت زیان ندارند و از طرف دیگر به طور غیرمستقیم هزینه های درمانی ناشی از مصرف شکر را که در ایران از میانگین جهانی بالاتر است، کاهش خواهند داد.

مهدی زاده از استقبال کارخانه زمزم و صنایع مربوط به اسنک صبحانه از محصول خود خبر داد.

**فرصت های پول ساز کوچک ترین گیاه جهان

پروتئین های گیاهی به دلیل مزایایی که نسبت به پروتئین های حیوانی دارند به طیف وسیعی از افراد جامعه توصیه می شوند. رتبه دوم ایده بازار مرتبط با این موضوع است. «عدسک آبی» با اینکه کوچک ترین گیاه کامل جهان است نسبت به سایر گیاهان مانند سویا و همچنین جلبک های اسپیرولینا و کلرلا که امروزه در صنایع غذایی استفاده می شوند ارزش غذایی بیشتری دارد و افرادی که منع مصرف گلوتن یا لاکتوز دارند نیز می توانند از محصولات بر پایه عدسک آبی استفاده کنند.

محمد فتاحی پس از معرفی این گیاه، از کاربردهای متنوع آن می گوید: ماده اولیه تولید ماکارونی و محصولات مشابه، مکمل های پروتئینی و سم زدا و در نهایت خوراک طیور و آبزیان.

فتاحی مزیت استفاده از این گیاه را که به عنوان آفت شالیزارهای برنج شناخته می شود، کاهش هزینه های تولید نسبت به سایر پروتئین های گیاهی می داند. عدسک آبی را می توان در پایین دست استخرهای پرورش ماهی کشت کرد و هزینه کود را با استفاده از پسماند این استخرها که به عنوان پساب های ارگانیک شناخته می شوند، کاهش داد.

عدسک آبی تاکنون در صنایع غذایی کشورمان استفاده نشده است. این گیاه علاوه بر تأثیر مثبت بر صنایع غذایی داخلی، می تواند فرصت مناسبی برای صادرات و ارزآوری بخش کشاورزی به همراه داشته باشد.

زر ماکارون، کارخانه سمیرا و یک هلدینگ سرمایه گذاری از طرح این دانشجوی کارشناسی علوم و مهندسی صنایع غذایی استقبال کردند.

**ارزش آفرینی از پسماند صنایع لبنی

طرح من شیرکاکائو نیست! شیما طاهری در حال پذیرایی از حضار با شیرکاکائوی فراسودمند این جمله را می گوید. طاهری که با ایده «دسر نوشیدنی سین بیوتیک» در ایده بازار شرکت و رتبه سوم را کسب کرده است نمونه اولیه فرمولاسیون پیشنهادی خود را در شیرکاکائو استفاده کرده، محصولی که در نگاه اول به نظر می رسد تجاری سازی شده باشد اما طاهری تمام مراحل تولید و بسته بندی را شخصاً انجام داده است.

طاهری که دانش آموخته کارشناسی ارشد صنایع غذایی است در ادامه می گوید این ایده، نقطه ضعف کارخانه های لبنی را به نقطه قوت تبدیل می کند. یکی از پسماند های این کارخانه ها آب پنیر است که معمولاً با صرف هزینه زیاد به صورت پودری تبدیل می شود یا برای صرف نظر از این هزینه، دورریز می شود که آلاینده های زیادی را وارد محیط زیست می کند.

این طرح، امکان استفاده از آب پنیر را به طور مستقیم فراهم می کند. اما این همه ماجرا نیست. مورد دیگر استفاده هم زمان از باکتری های مفید پروبیوتیک و ترکیبات پری بیوتیک که غذای باکتری هستند در این فرمول است که نتیجه آن یک محصول سین بیوتیک فراسودمند است.

طاهری سود ناشی از استفاده این فرمول جدید را در شرایط حداقل تولید، ماهانه یک میلیارد تومان برآورد کرد و از استقبال کارخانه پاک از این طرح خبر داد.
گزارش از مریم السادات علم الهدی

منبع ایرنا

کلید واژه :

حذف شکر

،

شکر

ثبت نظرات
captcha