کد خبر : ۳۴۴۹۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

تجهیز محیط بانان توسط وزارت دفاع

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با هدف تجهیز، خرید خودرو و موتورسیکلت در صدد امضای تفاهم نامه جدیدی با وزارت دفاع هستیم.

تجهیز محیط بانان توسط وزارت دفاع

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران،حمید ظهرابی در گردهمایی محیط بانان که به منظور بررسی مسایل و مشکلات محیط بانان برگزار شد، افزود: با همکاری وزارت دفاع، محیط بانان را تا حدودی تجهیز کرده ایم اما در تلاشیم این تجهیزات پیشرفته تر شود.
وی با اشاره به تامین تجهیزات نوین حفاظتی در سال گذشته اظهارکرد: سعی داریم این تجهیزات در سال جاری نیز تامین شود. تاکید سازمان حفاظت محیط زیست بر تامین خودروها و موتورسیکلت ها است. سال گذشته 12 میلیارد تومان از بودجه تالاب ها به خرید تجهیزات اختصاص یافت. امسال نیز خرید خودروهای دیزلی را در دستورکار داریم.
ظهرابی ادامه داد: خرید تجهیزات خودرویی را هم در قالب مطالباتی که از وزارت دفاع داشتیم و هم در قالب تفاهم نامه جدید با وزارت دفاع پیگیری می کنیم تا مشکل خودرویی سازمان حل و فصل شود.
وی تاکید کرد: در زمینه خودروهای مونتاژ داخلی مشکل کیفیت وجود دارد و شرکت های تامین خودرو با محدودیت هایی مواجه هستند اما با این وجود اولویت ما تامین موتور و خودرو است حتی از ظرفیت های بین المللی نیز برای تامین امکانات محیط بانی استفاده می کنیم.
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه محیط بانان دو برابر سایر کارمندان کار می کنند اما کمتر حقوق می گیرند، گفت: نمی توانیم از محیط بانان انتظار انجام وظایف لشکری داشته باشیم اما دستمزد آنان را بر اساس الگوی پرسنل کشوری پرداخت کنیم.
ظهرابی با اشاره به مشکلات معیشتی محیط بانان اظهار کرد: تامین معیشت محیط بانان اولویت جدی سازمان حفاظت محیط زیست است و در این زمینه چند کارگروه در یگان محیط زیست تشکیل شده اما به دلیل محدودیت های مالی موجود در کشور اتفاق جدیدی رخ نداده است.
وی افزود: حق کشف معمولا به حساب خزانه واریز می شود سپس در قالب بودجه سنواتی در اختیار سازمان محیط زیست قرار می گیرد. با توجه به مصوبه ای که دولت برای پرداخت این مبلغ داشته انتظار داریم سازمان برنامه و بودجه هر چه زودتر مبالغ مربوط به حق کشف را اختصاص دهد.
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: هزینه های سازمان حفاظت محیط زیست به دلیل تعمیر خودرو، مخارج آب و برق، تعداد پراکندگی ساختمان ها و شبانه روزی بودن پاسگاه ها همچنین میزان مصرف بنزین، بالاتر از سایر دستگاه هاست اما آنچنان که باید در تقسیمات اعتباری به این مسائل توجه نمی شود.
ظهرابی تاکید کرد: با توجه به اینکه هزینه های سازمان حفاظت محیط زیست بالاست، اعتبارات تخصیص داده شده صرف این هزینه ها می شود و طبیعتا باعث می شود که پرداختی پرسنل کمتر شود.
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لایحه حمایت از محیط بانان و ضرورت تصویب هرچه سریع تر این لایحه گفت: در لایحه حمایت از محیط بانان ابتدا به مسائل حقوقی و مزایا اشاره شده بود اما در دولت و مجلس بخش های مربوط به حقوق و مزایا حذف شد. از محیط بانان انتظار اجرای وظایف لشکری داریم اما در زمینه حقوق و مزایا در حد و اشل پرسنل کشوری با آنها برخورد می شود.
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

وزارت دفاع

،

تجهیز محیط بانان

،

محیط بانان

ثبت نظرات
captcha