کد خبر : ۳۴۴۹۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پایگاه خبری محیط زیست ایران

درگیر تبلیغات شدن واگذاری کنوانسیون تنوع زیستی

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مساله واگذاری کنوانسیون تنوع زیستی به جهاد کشاورزی درگیر تبلیغات شده است.

درگیر تبلیغات شدن واگذاری کنوانسیون تنوع زیستی

به گزارش پایگاه خبری محیط زیست ایران، دکتر عیسی کلانتری در حاشیه گردهمایی بررسی مسایل و مشکلات محیط بانان در جمع خبرنگاران افزود: اینها تبلیغاتی است که برخی از سران محیط زیست که قبلا در سازمان بودند و رفتند دامن می زنند.
وی اظهار داشت: این موضوع ٣٠ سال است که در اختیار وزارت خارجه بود بنابراین در این مدت افراد معترض کجا بودند.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: اکنون که دولت تصمیم گرفته حق را به محیط زیست و تنوع زیستی را به جهاد کشاورزی بدهد ، افراد مختلف تبلیغات می کنند.
کلانتری ادامه داد: اراضی تحت حفاظت سازمان محیط ریست ١٧ میلیون همتار است در حالیکه صد میلیون هکتار جزو اراضی تحت حفاظت سازمان جنگل ها به عنوان زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی است. بنابراین دسترسی انها به تنوع زیستی بیشتر است، آنها سه بانک ژن مجهز دارند در حالیکه سازمان محیط زیست یک بانک ژن هم ندارد.
وی در پاسخ به اینکه همه می گویند این واگذاری به علت حمایت از محصولات تراریخته است گفت: همه یعنی چه کسانی ؟ شما می گویید، از تنوع زیستی چه چیزی نصیب تراریخته می شود؟ اصلا معنای تراریخته را می دانید؟
وی افزود: تراریخته که از یک ژن وحشی نیست بلکه یک ژن شناخته شده است، ژنی که دیگر وحشی نیست به موجود دیگری منتقل می کنند.
کلانتری گفت: ایمنی زیستی مربوط به سازمان محیط زیست و باید از آن حفاظت کند، اما تنوع زیستی از ٣٠ سال پیش در وزارت خارجه بود ، وزارت خارجه ای که هیچ ربطی به ابن موضوع ندارد، اما جهاد کشاورزی حداقل به تولید محصول ربط دارد، آن افرادی که الان معترض هستند و سالها در سازمان محیط زیست بودند، کجا بودند.
وی در پاسخ به اینکه سازمان محیط زیست بر تولید محصولات تراریخته نظارت دارد، گفت: بله.
ادامه دارد
 

منبع ایرنا

کلید واژه :

کنوانسیون تنوع زیستی

،

کنوانسیون

،

تنوع زیستی

ثبت نظرات
captcha